Чехія вимагатиме від українців довідки про хвороби

Середа, 27 травня 2009, 10:32

З 1 червня для отримання довготермінової візи до Чехії громадяни України змушені будуть подавати медичну довідку про відсутність важких інфекційних захворювань.

Медичну довідку від громадян України чеські консульства вимагатимуть відповідно до постанови Міністерства охорони здоров’я Чехії, передає "Німецька хвиля".

У довідці має бути чітко виписано, що заявник не страждає на серйозні інфекційні захворювання. У даному випадку йдеться про ВІЛ-інфекції, сифіліс та туберкульоз.

Причому, довідка має бути перекладена на чеську мову та офіційно посвідчена.

Як повідомив головний санітарний лікар Львівщини Роман Павлів, аналізи на ВІЛ-інфекції та туберкульоз у державних медзакладах нині безкоштовні. Утім, медична послуга щодо проведення лабораторних аналізів на інфекційні захворювання невдовзі може стати платною, згідно з постановою Кабміну про розширення платних послуг.

Заявники, які часто користується послугами консульства, не приховують невдоволення.

"Ця довідка лише породить корупцію у медицині, і жодним чином не убезпечать Чехію. Ті, хто захочуть виїхати, купуватимуть ці довідки, хворі вони чи ні. Це штучна перешкода на шляху до отримання візи, це ускладнює, а не спрощує їх отримання", - зазначають українські прохачі шенгенських віз.powered by lun.ua