25.06

Банківський форум

Ющенко дав Медведьку зарплатне завдання

Четвер, 28 травня 2009, 13:33

Прокуратура має провести результативні перевірки виконання законодавства у сфері оплати праці й пенсійного страхування.

Відповідна вимога міститься в листі президента до генпрокурора Олександра Медведька.

Президент звернувся до генерального прокурора у зв'язку із ситуацією, що склалася в країні із невиплатою заробітної плати та внесків до Пенсійного фонду.

Спостерігається негативна тенденція щодо зростання заборгованості майже у кожному регіоні. З початку 2009 року її обсяги збільшилися більш як на 18 % і досягли 1,4 млрд. грн., перевищивши рівень початку 2005 року, зазначає президент.

Особливе занепокоєння Ющенко викликає зростання у поточному році на 23 % боргів економічно активних підприємств, а це кожні дві із трьох невиплачених гривень. Понад 60 % боргу діючих підприємств є боргом поточного року.

Водночас, констатував президент, має місце грубе порушення законодавства в частині виплати заробітної плати без сплати внесків до Пенсійного фонду. За даними Пенсійного фонду, така заборгованість у 2008 році становила 73,0 млн. грн., а у І кварталі 2009 року – 106,5 млн. гривень.

"Наслідки зазначеної ситуації очевидні. Істотно зменшуються надходження до бюджету (особливо до місцевих бюджетів) та фондів соціального страхування. Це значно послаблює соціальний захист вразливих верств населення, у тому числі пенсіонерів, спонукає громадян до масових акцій протесту", - наголосив президент.

Ющенко просить генпрокурора доручити керівникам органів прокуратури України забезпечити проведення результативних перевірок виконання законодавства у сфері оплати праці й пенсійного страхування суб'єктами підприємницької діяльності, державними і комунальними підприємствами та "за наявності підстав притягнути до відповідальності їх керівників, власників або керівників державних органів, у сфері управління яких перебувають такі підприємства".

Про результати проведеної роботи генпрокурор має поінформувати президента до 15 липня поточного року.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: