На Банковій натякнули ПР і БЮТ на міжнародну ізоляцію

Четвер, 28 травня 2009, 19:50

Внесений президентом Віктором Ющенком до парламенту проект змін до Конституції "є базовим для комплексної політичної реформи", заявив заступник голови секретаріату президента Ігор Попов.

Про це він сказав під час круглого столу на тему "Конституційні зміни - шлях до стабільності", який відбувся у Національному інституті стратегічних досліджень, повідомляє прес-служба президента.

"Два місяці, що минули з часу внесення проекту Конституції, показали, що це дійсно дуже актуально - влада наша працює неефективно, уряд працює без програми... Президент зі свого боку ще тоді заявив, що він готовий до діалогу, компромісів, що його проект не є догматичним", - зазначив Попов.

Однак, заявив він, замість очікуваної "публічної прозорої дискусії" ми побачили спочатку гальмування конституційного процесу, а тепер з'являється інформація про певні "кулуарні домовленості".

"Зараз доцільно говорити про ті принципи, яким повинен відповідати конституційний процес", - наголосив Попов.

Серед таких принципів він, зокрема, назвав публічність створення та прийняття нової Конституції, її відповідність інтересам виборців.

Говорячи про часові рамки внесення конституційних змін, Попов зазначив: "Якщо у політичних сил є бажання в цьому році провести конституційну реформу, то перше голосування треба звичайно провести на цій діючій сесії Верховної Ради".

Якщо потрібен принаймні місяць на обговорення цього питання в суспільстві, то ті політичні сили, які хочуть провести реформу в поточному році, мають оприлюднити свої пропозиції та проекти практично вже ближчим часом.

Безперечно, зазначив Попов, всі ці пропозиції мають бути внесені у демократичний спосіб і відповідати чинній Конституції.

"Інакше нас чекають неприємні речі - міжнародна ізоляція, узурпація влади. І тоді - президент вчора про це сказав - своє слово скаже народ", - сказав представник глави держави у Верховній Раді.powered by lun.ua