"Юліна тисяча" перетворюється на фарс – служба секретаріату Ющенка

141 перегляд
77
П'ятниця, 29 травня 2009, 16:20

Обіцянка уряду виплачувати по тисячі гривень вкладникам Ощадбанку СРСР перетворюється на фарс, який в черговий раз підриває довіру до влади, заявляють у Головній службі соціально-економічного розвитку секретаріату президента.

Уряд 22 травня прийняв постанову, якою передбачається у 2009 році здійснити виплату компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР на загальну суму 250 млн. гривень, нагадується у повідомленні прес-служби президента.

Водночас на виплату компенсацій у розмірі 1 тис. гривень саме по знеціненим заощадженням, вкладеним в Ощадний банк СРСР, буде спрямовано з цієї суми лише 87 млн. гривень, зауважує служба.

Для оцінки впливу цієї суми на вирішення проблеми, Головна служба соціально-економічного розвитку наводить наступні дані минулого року.

Так, у 2008 році для отримання компенсації зареєструвалися 12,8 млн. осіб. З них лише половина - 6,4 млн. осіб - отримали належні їм компенсації в межах 1 тис. гривень. Для того, щоб задовольнити решту вкладників, потрібно від 5,8 до 6,4 млрд. гривень.

Виходячи з цього, в 2009 році компенсацію отримає приблизно кожна сімдесята людина з тих, хто включений до реєстру вкладників.

У зв'язку з цим служба запитує: "По-перше, як вийшло так, що вкладники, які повірили прем'єр-міністру, в черговий раз були обмануті".

"Адже на початку минулого року очільник уряду особисто закликала людей не стояти в чергах на вулиці, оскільки всі отримають гроші. Тепер прийнято рішення, що гроші нададуть у порядку черговості реєстрації. Той, хто дослухався до звернення і не пішов стояти в черзі, не отримає нічого взагалі", - пояснюють в секретаріаті президента.

"По-друге, з 6,4 млн. осіб, які не отримали свої компенсації у 2008 році, гроші отримають лише 87 тисяч. Незрозуміла доля решти людей, що реєструвалися у 2008 році та продовжують реєструватися", - запитують у службі.

За підрахунками секретаріату, "якщо темпи виплат збережуться, то ті вкладники, які отримали свою тисячу у 2008 році, найближчі сімдесят років не отримають нічого - до моменту поки останній зареєстрований не одержить свою тисячу гривень".

"Другий варіант - наприклад, з наступного року від черговості відмовляться і будуть надавати компенсацію всім, хто зареєструвався", - припускають у службі.

"Виникає очевидна соціальна несправедливість щодо тих, хто не отримає нічого ні за 2008, ні за 2009 рік порівняно з тими, хто одержав компенсацію. Крім того, розмір компенсації "на всіх" при таких обсягах передбачених коштів складе 6,8 гривні на особу", - підрахували в секретаріаті.

"Таким чином, обіцянка виплачувати по 1 тис. гривень перетворюється на фарс, який в черговий раз підриває довіру до влади. У ситуації, що склалася, найбільш чесним підходом було б оголошення для 12,9 млн. наших громадян щодо того, на що вони можуть розраховувати в питанні, яке було ключовим у виборчій кампанії провідної політичної сили", - заявляють у службі.


Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 92.49.243.---vov_t..
тимошенко хоча б тисячу дала!!!! А що для нас зробив президент??????
IP: 194.44.206.---Агресор..
29.05.09 21:49 ___Вужжж

Любий друже , це коли ти порозумнішаєш , та подивишся відверто правді в очі . Та Тимошенко єдина хто взяла на себе тягар цієї проблеми , і вирішила повернути частину вкладених людьми грошей , а такі нікчеми як ти , щей звинувачують її в цьому .
IP: 194.44.206.---Агресор..
А гарант , знову в своєму репертуарі , і замість того, щоб підтримати і допомогти Тимошенко, секретаріат в черговий раз показують свою зневагу та ненависть до дії уряду, та до усіх прблем усіх громадян України .
IP: 194.44.206.---Невідома..
Ну звичайно в Головній службі соціально-економічного розвитку секретаріату президента так і будуть заявляти , бо що таке для них є тисяча гривень - просто мізер , який навіть не відчувається . А для бідного народу , який зараз переживає важкі часи , ці гроші будуть справжнім подарунком .
IP: 93.175.232.---DOS217..
30.05.09 11:37 ___все_знаю
Я не захищаю Ющенка, його роботу і так суспільство оцінило.
Стосовно приватизації, я б сказав ПРИХВАТИЗАЦІЇ, проблема в тому, що тільки бовдури приватизують підприємства, коли вони коштують набагато дешевше ринкової вартості. Продати підприємства за копійки, щоб пропаритись це абсурд!!! А в статті якраз таки реальні цифри, а не популізм!!!

Усі коментарі