Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Яценюк підтримав думки Путіна

П'ятниця, 29 травня 2009, 20:06

Депутат від НУ-НС Арсеній Яценюк наголошує, що відносини України і Росії мають бути чіткими, прагматичними, ефективними, і "позитивно-конкурентними".

Про це він повідомив у Києві під час круглого столу "Україна – Росія: шляхи подолання кризи у відносинах".

"У нас є багато гарних гасел, що наші стосунки повинні бути братськими. Я не дуже розумію, що це таке з точки зору міжнародного права. Ми знову займаємось підміною понять", – сказав депутат, повідомляє прес-служба Фронту змін.

Яценюк зауважив, що Україна і Росія мають змінити "порядок денний" своїх стосунків.

"Всі говорять, що треба зробити перший крок, що потрібно переформатувати порядок денний, але при цьому ніхто не пропонує конкретних шляхів, яким чином це зробити", – заявив він.

Депутат додав , що за 17 років української незалежності у відносинах України і Росії не було жодного системного проекту.

"Ми нічого не реалізували, при цьому всьому у нас була величезна кількість спільних органів та інститутів, таких як СНД. І тут я можу лише приєднатися до думки Володимира Путіна, коли він сказав у 2006 році, що СНД себе вичерпало", – сказав він.

"Коли в нас немає спільно ідеології, коли в нас немає спільного і чіткого підходу та розуміння з’являється порожнеча, а порожнеча чимось завжди заповнюється", - вважає Яценюк.

"Це той випадок, коли за 17 років її заповнили політичним сміттям і виключно суперечливими речами. Як наслідок такої політики в Росії почали поширюватися антиукраїнські настрої", – наголосив він.

Депутат додав, що і українські політики припустилися помилок у стосунках з Росією: "В Україні була така ідеологія: для того щоб мати гарні стосунки з Заходом, треба мати натягнуті стосунки з Росією. Так не буває. Це ідеологія, яка ні до чого не призводить".

Крім того, Яценюк вважає, що не можна використовувати газ, як елемент геополітичних стосунків.

"Як тільки газ, або будь-яка інша сировина, починає використовуватися в геополітичних цілях, втрачає сторона яка почала процес, і сторона проти якої почали процес", – сказав він.

Також депутат наголосив, що підтримує процес створення газового консорціуму між Україною, Росією і ЄС.

"Це не має бути консорціум по управлінню українською трубою. Це має бути консорціум по забезпеченню енергетичної безпеки і енергоефективності", - вважає він.


"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування