Путін пояснив, чому не дасть Тимошенко аванс

П'ятниця, 29 травня 2009, 20:31

Схема передоплати транзиту російського газу через територію України малоймовірна, вважає прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.

Про це повідомляє його офіційний сайт.

"Прем'єр України Юлія Тимошенко запропонувала, щоб Росія здійснила передоплату за транзит газу в Європу на 5-7 років вперед у сумі близько 5 млрд. доларів", - нагадав Путін.

"Реалізація подібної схеми представляється малоймовірною як мінімум з трьох причин. Перше - президент України Віктор Ющенко у своєму недавньому виступі по суті оголосив такий варіант незаконним", - зазначив він.

"Друге - відповідно до підписаної 23 березня 2009 року у Брюсселі спільної декларації ЄС-Україна щодо модернізації української ГТС планується провести істотні зміни організаційної структури газового комплексу України", - йдеться в заяві.

"Тобто зараз ми не можемо з упевненістю сказати, з ким саме в перспективі має працювати "Газпром" щодо виконання контрактів на постачання газу Україні і забезпечення транзиту європейським споживачам", - підкреслив прем'єр Росії.

"Третє - в умовах глобальної кризи, зниження цін на газ і обсягів продажів досить складно акумулювати таку суму, як 5 млрд. доларів", - зазначив він.powered by lun.ua