25.06

Банківський форум

Країні потрібна "ширка" - експерти

Субота, 30 травня 2009, 09:37

Українські експерти наголошують на необхідності створення широкої коаліції у Верховній Раді для стабілізації ситуації в країні.

Зокрема, про це заявив директор київського Центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

"Ми можемо простежити очевидну тенденцію того, що кожен...з політиків розуміє необхідність створення саме широкого формату коаліції для того, щоб хоч як стабілізувати ситуацію в країні", - заявив він.

Разом з тим Погребинський підкреслив, що формат широкої коаліції "може бути в різній конфігурації, але...один факт є обов'язковим: до складу такої коаліції обов'язково повинні увійти БЮТ, і Партія регіонів".

Крім того, політолог не виключив, що після створення нової коаліції, яке, на його думку, може відбутися найближчим часом, - "а саме до кінця липня поточного року, так як саме після цього часу наші парламентарі підуть на літні канікули" - відбуватимуться кадрові зміни у складі Кабміну.

"Я не виключаю, що після створення широкого формату коаліції буде створено новий формат уряду, до якого б увійшли міністри як з одного, так і з іншого боку...Таким чином, склад Кабміну представляв би інтереси як сходу, так і заходу країни" , - сказав він.

У свою чергу директор Центру соціологічних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв підкреслив, що "компроміс політичних еліт і компроміс політичних сил - це не одне й те ж саме, тобто пакт еліт - це не пакт БЮТ і Партії регіонів".

Разом з тим експерт вважає, що створення нового формату коаліції в українському парламенті "найбільш очевидно відбудеться вже після президентських виборів для посилення впливу обраного президента".

Єрмолаєв також зазначив, що для створення широкої коаліції необхідно об'єднання на одній платформі ідей щодо дій у фінансовому секторі, в енергетичній політиці, бюджетній політиці і т.і.

"До того часу, поки не буде створена платформа на підставі єдиного бачення виходу з кризи і, зокрема, спільне бачення по фінансовій політиці та інших секторах, навряд чи можна буде говорити про створення широкого формату коаліції", - сказав він.

Крім того, Єрмолаєв підкреслив, що говорити про необхідність створення широкої коаліції за участю практично всіх політичних сил для голосування, наприклад, по законопроектах по Євро-2012, нелогічно.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування