Банду "перевертнів" можуть звільнити

Середа, 10 червня 2009, 11:47

Обвинувачуваних у справі "перевертнів" можуть звільнити.

Про це пише газета "Сегодня".

У вівторок головуючий у цьому процесі В'ячеслав Дзюбін перейшов в дорадчу кімнату. Він розгляне клопотання, заявлене підсудним Василем Гайдаєм (екс-підполковником міліції, що працював в слідчому управлінні столичного ГУ МВС), у якому той просить суд відправити справу на додаткове розслідування і відпустити на волю всіх обвинувачуваних, що знаходяться під вартою (8 чоловік).

Підстави висуває Гайдай наступні: свідчення, отримані на попередньому етапі слідства, добуті незаконним шляхом, вони (підсудні) ні в чому не винні. Про це розповіла "Сегодня" адвокат Марія Самбур, яка захищає в процесі одного з обвинувачуваних Юрія Нестерова.

Підсудних по "справі перевертнів" обвинувачують у тім, що вони під керівництвом нині покійного підполковника міліції Ігоря Гончарова робили викрадення й убивства людей (усього їм інкримінують 11 убивств).

Гончаров також відомий своїми передсмертними листами, у яких він заявляв, що начебто знає, хто замовив і виконав убивство журналіста Георгія Гонгадзе (зокрема, обвинувачував співробітників столичного УБОЗ, а також свого поплічника Юрія Нестерова, називаючи його членом банди "Киселя" на прізвисько Золотий).

Утім, пізніше, як розповідав "Сегодня" заступник генпрокурора по слідству (на той час) Віктор Шокін, ці "викриття" Гончарова не підтвердилися (за версією ГПУ, екс-підполковник просто хотів відвести увагу слідства від реальних злодіянь).

Уперше справу почали слухати 15 червня 2005 року. А в березні нинішнього року справу стали розглядати із самого початку, тому що з процесу вибули народні засідателі.powered by lun.ua