Відмовитися від "ширки" Януковичу порадив Медведєв?

Середа, 10 червня 2009, 15:05

Перед ухваленням рішення про вихід з переговорного процесу зі створення "широкої коаліції" лідер Партії регіонів Віктор Янукович провів консультації з президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Про це пише Комерсант-Україна із посиланням на власні джерела.

За інформацією видання, 5 червня Янукович побував у Санкт-Петербурзі, де проходив економічний форум, який відкривав Медведєв.

Джерела стверджують, що Янукович і Медведєв провели неформальну зустріч і саме по її закінченню лідер Партії регіонів утвердився в думці, що союз із Юлією Тимошенко недоцільний.

Водночас Комерсант зазначає, що на рішення Януковича могла також вплинути і позиція Блоку Литвина, який на своєму засіданні в суботу ухвалив рішення відмовитися від участі в широкій коаліції у випадку її створення.

"Ми вирішили, що не будемо в цьому брати участі, і це було нашою жорсткою позицією, яка через деякий час стала відома Партії регіонів. У цій коаліції не було б місця ні нам, ні Литвину. Він, звичайно, зберіг би посаду спікера, але вся його участь зводилася б до того, щоб ставити на голосування потрібні БЮТ і Партії регіонів законопроекти, а потім їх підписувати", - повідомило джерело у фракції.

Водночас джерела стверджують, що 5 червня Литвин у кількох приватних бесідах заявив, що, якщо коаліція ПР і БЮТ відбудеться, він добровільно складе з себе повноваження спікера, керуючись "моральними причинами".

Про це, за інформацією Комерсанта, Литвин навіть попередив представників Партії регіонів, зокрема депутатів Сергія Льовочкіна та Юрія Бойка, які в п'ятницю попросили спікера про зустріч.

Раніше Комерсант також писав, що у вівторок прем'єр Юлія Тимошенко відвідала Москву.

powered by lun.ua
Усі новини...