Кучма: Юля двічі "кидала" Ющенка, хто міг дати гарантії Януковичу?

П'ятниця, 12 червня 2009, 10:39

Екс-президент Леонід Кучма вважає, що можлива коаліція БЮТ і Партії регіонів від самого початку була "мертвонародженим дитям наївного політиканства".

Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Лівий берег", відповідаючи на запитання про те, що, можливо, при об'єднанні БЮТ і Партії регіонів справи в країні пішли на лад.

"Так не про справи ж думали, коли задумували, вели, переривали, відновлювали і чи знову то перервали, чи то припинили переговори про цю коаліцію!", - сказав Кучма.

"Якщо хотіли боротися з кризою, то хто їм заважав дружно приймати принципові антикризові закони? Хто заважає сьогодні? ПРиБЮТ від початку був мертвонародженим дитям наївного політиканства", - додав він.

"Та й чисто по-життєвому? Хіба так вже неправі були люди, які весь час казали Януковичу: "Зупинися, не квапся, подумай!"? Словами відомої пісні: "Куда ты держишь путь?", - продовжив президент.

"Юлія вже двічі "кидала" Ющенка. Хто міг дати гарантію, що наступним не стане Янукович?", - пояснив він.

На зауваження про те, що екс-президент Леонід Кравчук "за широку коаліцію горою", Кучма відповів: "Від усієї цієї витівки залишиться тільки це чуднЕ слово: "ширка".

"Я упевнений, що Леонід Макарович не гірше мене розуміє, що на даному історичному етапі президент, обраний не всенародно, а кулуарно, – це ніхто і звуть його ніяк", - пояснив президент.

"Ставлять за приклад Німеччину. Може, через піввіку й Україна до такого стану дозріє. Німеччина йшла до нинішньої системи влади через окупацію переможцями в Другій світовій війні, через План Маршалла, через введену переможцями цензуру, заборони політичної діяльності", - зазначив Кучма.

"За Планом Маршалла вона багато чого одержала. А нам же ж ніхто нічого не дає, скоріше, навпаки, намагається потягти, що погано лежить. Додайте до цього відсутність в Україні ідеологічних партій, торжество бюрократії, слабкість реального громадянського суспільства", - наголосив президент.

На питання про те, що "панування бюрократії почалося якщо не при Кучмі, то і не при Ющенку", Кучма відповів: "Тим більше, потрібен повноцінний президент, щоб поступово послабляти це панування".

"І відсталість, і бідність України теж почалися не при Кучмі. Я не помру від скромності. Але ви не посмієте назвати мене хвальком, якщо скажу, що прийняв країну з десятьма тисячами відсотків інфляції, а здав – з діючою космічною галуззю", - заявив президент.

На питання "так може, прийшов час повертатися", Кучма розсміявся: "Ти сказав".

powered by lun.ua