Ющенко хоче від Тимошенко план по Голодомору на півтора роки вперед

П'ятниця, 12 червня 2009, 17:19

Президент Віктор Ющенко доручив Кабінету міністрів розробити та затвердити до 12 серпня план заходів на 2009-2010 роки із вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні.

Згідно з указом президента, уряд має передбачити додаткові заходи щодо поліпшення медичного та соціально-побутового обслуговування, надання матеріальної допомоги особам, які пережили Голодомор, сприяння у веденні ними присадибного господарства.

Також доручено передбачити продовження роботи з формування Національної книги пам'яті жертв Голодомору та створення електронних баз даних жертв геноциду українського народу.

У плані мають бути заходи з надання правової оцінки діянням на території України у період 1932–1933 років, які призвели до геноциду, сприяння у проведенні наукових досліджень голодоморів в Україні, виявлення і оприлюднення архівних документів.

Доручено передбачити заходи щодо спорудження у Києві другої черги державного музею "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні", видання творів та робіт про Голодомор, розповсюдження їх за межами України, поглиблене вивчення у школах та вузах, створення виставок.

У плані слід передбачити продовження роботи щодо визнання міжнародною спільнотою Голодомору геноцидом українського народу, заходи з широкого інформування громадськості про Голодомор.

Також уряд має до 12 вересня розробити і внести на розгляд ВР проект загальнодержавної національно-культурної програми дослідження Голодомору та увічнення пам'яті його жертв на період до 2012 року.

Раді міністрів Криму, обласним, Київській та Севастопольській міськдержадміністраціям доручено забезпечити розроблення та реалізацію регіональних планів заходів на 2009 – 2010 роки із вшанування пам'яті жертв Голодомору.

Також доручено спорудити у Києві пам'ятник визначному досліднику Голодомору Джеймсу Мейсу та вжити в установленому порядку додаткові заходи щодо демонтажу пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених особам, які причетні до організації та здійснення голодоморів і політичних репресій в Україні.

Крім того, доручено вжити заходи щодо перейменування в установленому порядку населених пунктів, вулиць, площ, провулків, проспектів, парків, скверів у населених пунктах України, назви яких пов'язані з іменами таких осіб.
powered by lun.ua