Лукашенко може не доїхати до Москви через "молочну війну"

Субота, 13 червня 2009, 21:21

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відклав до ранку виліт до Москви для участі в призначеній на 14 червня сесії Ради колективної безпеки Організації Договору про колективну безпеку, через ситуацію з поставками білоруської молочної продукції до Росії, повідомляє білоруське інформаційне агентство Белта.

За його даними, Лукашенко після оперативної наради щодо ситуації з поставками молока і молочної продукції до Росії відклав до ранку виліт до Москви. Міністр закордонних справ Білорусі Сергій Мартинов в телефонній розмові з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим проінформував свого колегу про можливу неучасть білоруської делегації в сесії ОДКБ, повідомляє УНІАН.

Мартинов висловив позицію Мінська, яка полягає в неможливості обговорення питань військової безпеки в умовах, коли під загрозу ставиться економічна безпека Республіки Білорусь, йдеться в повідомленні.

Наразі відносини Мінська з Москвою ускладнені "молочною" війною. Крім того, Росія не надала Мінську кредит на 500 мільйонів доларів, що викликало гнівну реакцію у білоруського президента.

9 червня керівник Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що заборонив імпорт майже всього спектру молочної продукції з Білорусі. Раніше він видав розпорядження щодо заборони майже 600 найменувань білоруських молочних товарів.

11 червня прем`єр-міністр Росії Володимир Путін запевнив, що Росія і Білорусь домовилися про поставки молока. Він також попросив міністра сільського господарства Олену Скриннік реалізувати цю домовленість на практиці. Прем`єр не уточнив, чи буде відмінено розпорядження Росспоживнагляду, яким була заборонена торгівля на території Росії молочними продуктами з Білорусі.

Заборона Росспоживнагляду послідувала в період різкого охолодження відносин між Москвою і Мінськом, викликаного небажанням Росії видавати обіцяний кредит у 500 мільйонів доларів.powered by lun.ua