Конституції від Ющенка винесли вирок

Понеділок, 15 червня 2009, 08:50

У суботу Венеціанська комісія Ради Європи дала позитивну оцінку проекту змін Конституції, представленому президентом Віктором Ющенком.

Про це повідомив міністр юстиції Микола Оніщук, який захищав президентський варіант пише в понеділок газета "Дело".

За словами Оніщука, комісія в цілому підтримала проект документа.

"Комісія дала позитивну оцінку проекту президента, як такому, який відповідає стандартам Ради Європи і Європейській правовій конституційній доктрині", — зазначив Оніщук.

Особливо Комісії сподобалися запропоновані зміни судоустрою — безстрокове призначення суддів, коректування складу Вищої ради юстиції і нових положень щодо прокуратури.

"Проект відображає вже не радянську модель прокуратури, а модель прокуратури, що відповідає європейським стандартам і зобов'язанням України перед Радою Європи", — зазначив Оніщук.

У той же час, за його словами, критиці Комісії піддалися кілька норм. "Комісія вважає надмірною необхідність затвердження якихось змін до Конституції тільки на референдумі. Крім того, експерти Комісії висловлюють думку, що напівпрезидентська система може зберегти потенційний конфлікт між президентом і Кабміном", — сказав Оніщук.

Однак депутати, які і мають голосувати за зміни, досить скептично оцінюють позитивні рекомендації Комісії.

Так депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко вважає, що "специфіка Венеціанської комісії полягає в тому, що вона не оцінює політичну доцільність змін, а дивиться тільки на дотримання стандартів демократії".

"Що стосується політичних аргументів, тобто багато зауважень щодо ефективності пропонованих механізмів", — вважає він.

"Перспектив бути прийнятим у цього проекту Конституції немає", - вважає Мірошниченко.powered by lun.ua