Газ на далекі села вже не прийде

Понеділок, 15 червня 2009, 12:26

Міністр із питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко вважає безперспективною подальшу газифікацію сіл.

Про це він сказав на брифінгу, повідомляють Українські новини.

"Доводиться констатувати, що багато років підряд ми всі - депутати всіх скликань, уряду - робили дурниці - ми займалися газифікацією сільської місцевості. От ми газифікували-газифікували для того, щоб зрозуміти, що в наступному році ціна на газ буде не просто великою, а дуже великою. Ціна на газ незабаром усіх зробить дуже і дуже тверезими", - сказав Кучеренко.

При цьому він упевнений, що необхідно більше зусиль приділяти модернізації котелень і переводити їх з газу на альтернативні джерела енергії.

"У мене немає сумнівів, що в сільській місцевості всі ці котли мають бути або на соломі, або на тирсі, або на пеллетах (деревні гранули), або на торфі, або на інших місцевих видах палива", - сказав міністр.

При цьому він поскаржився на те, що недоцільно локально переводити котельні на альтернативні джерела енергії, і підкреслив, що має працювати національна програма з модернізації підприємств комунальної теплоенергетики.

Кучеренко розкритикував місцеві органи влади за невиконання указів Президента і рішень уряду, якими їм доручалося розробити регіональні програми з модернізації теплокомуненерго.

"Жодна область вчасно не виконала доручення й указ Президента з розробки своїх регіональних програм. Без розробки регіональних програм не може бути і національної - це аксіома", - підкреслив міністр.

Він зазначив, що всі пояснення з цього приводу від представників регіонів є смішними.powered by lun.ua