Переговори про звільнення суден з українцями з полону піратів тривають

Понеділок, 15 червня 2009, 15:33

Переговори зі звільнення з піратського полону судів "Ariana", "Marathon" і "Hansa Stavanger" з українськими моряками на борту тривають.

Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ Василь Кирилич на брифінгу в понеділок, інформує "Інтерфакс-Україна".

"Тривають активні переговори судновласників із піратами з приводу умови якнайшвидшого звільнення зазначених суден. Деталі переговорів не розголошуються. Усі члени екіпажів знаходяться на борту суден і почуваються нормально", - сказав він.

У рамках своєї компетенції МЗС України продовжує вживати всі заходи для звільнення суден. Зокрема нещодавно посол України у Греції провів зустріч із керівництвом грецької компанії-оператора, під час якої обговорювалися питання якнайшвидшого звільнення українських моряків на захопленому судні "Ariana".

Крім того, за словами Кирилича, підтримується постійний контакт із представниками компаній-операторів усіх суден з метою отримання оперативної інформації з приводу ситуації навколо захоплених суден.

Також підтримується постійний зв'язок із членами родин захоплених моряків, зазначив прес-секретар МЗС.

На прохання журналістів повідомити про деталі переговорного процесу з питання звільнення моряків, він підкреслив, що публічне обговорення може зашкодити процесу звільнення заручників.

"Не може бути жодних дискусій на цю тему", - сказав Кирилич.

Відповідаючи на запитання про те, до яких заходів може вдатися українська сторона для звільнення моряків, він зазначив: "Для нас прийнятний той варіант, який гарантує життя й безпеку українських громадян. Це для нас принципово".

Як відомо, контейнерне судно MV "Hansa Stavanger"(компанія-оператор "Leonhardt & Blumberg", м. Гамбург) із двома українцями на борту було захоплене сомалійськими піратами 2 квітня.

Судно "Ariana"(прапор - Мальта, компанія-оператор "Alloceans Shipping З. LTD" (Греція), до складу екіпажу якого входить 24 особи - усі громадяни України, був захоплений 2 травня.

7 травня сомалійські пірати захопили судно "Marathon" під прапором нідерландських Антильських островів із 8 громадянами України на борту.powered by lun.ua