У Ющенка вважають, що провал переговорів БЮТ і Регіонів дає йому шанс

Понеділок, 15 червня 2009, 17:37

Неукладені домовленості між Партією регіонів і БЮТ про переформатування коаліції і внесення змін до Конституції дозволять главі держави продовжити конструктивний діалог із політичними силами парламенту зі внесення змін до Конституції, запропонованих ним.

Про це на прес-конференції в понеділок сказала заступник глави секретаріату президента Марина Ставнійчук.

За її словами, можливість відкликання президентом свого законопроекту про внесення змін од Конституцію з парламенту могло б розглядатися главою держави в тих обставинах, коли 2 тижні тому дві найбільші політичні сили в парламенті мали намір домовитися, і предметом таких домовленостей мали стати зміни до Конституції, у яких вони "на свій розсуд хотіли поділити чи побачити майбутнє України".

"З огляду на ті проекти, які були опубліковані в засобах масової інформації, було зрозуміло, що перспектив у відношенні розгляду президентських змін (до Конституції) у тих умовах реально не було", - зазначила Ставнійчук.

"Оскільки зрозуміло, що на сьогодні такі домовленості не відбулися... то, мені здається, що сьогодні є гарна перспектива для подальшого конструктивного діалогу між президентом і парламентськими силами щодо подальшої конституційної реформи в Україні", - сказала Ставнійчук.

Відповідаючи на запитання про те, чи можуть бути винесені на всеукраїнський референдум зміни до Конституції, запропоновані президентом, вона підкреслила, що у своїх діях президент чинить абсолютно виважено, правильно, у конституційному плані.

За її словами, президент не відмовляється від такого варіанта, як винесення проекту змін до Конституції на розгляд єдиного джерела влади в Україні - народу.

При цьому Ставнійчук нагадала, що Конституція визначає, що відповідний проект перед винесенням на всеукраїнський референдум має бути розглянутий у парламенті. Враховуючи це, глава держави і подав свій законопроект до парламенту.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua