Лавринович: Ми можемо оприлюднити речі, які швидко протверезять БЮТ

Вівторок, 16 червня 2009, 12:37

Оприлюднений у ЗМІ проект змін Конституції від БЮТ і Партії регіонів не був остаточним варіантом, заявляє "регіонал" Олександр Лавринович.

"Це був один з варіантів, які були в обговоренні", - сказав Лавринович в інтерв'ю "Делу", коментуючи появу у ЗМІ відповідного документа.

На питання, чи був це той варіант, який опинився в Блоці Литвина, він відповів:

"Можливо. Але це не той варіант, який був у роботі на останній стадії консультацій перед їх припиненням".

За словами Лавриновича, на той момент з документа, зокрема, вже було вилучено пункт про продовження повноважень парламенту.

"Проблема зі ЗМІ, як і пропозиція про обрання президента в парламенті, ще обговорювалася, та остаточного рішення не було", - сказав він.

Крім того, за словами Лавриновича, практично в кінці переговорного процесу "ініціатори" погодилися прибрати норму про продовження повноважень парламенту.

Коментуючи висловлювання прем'єра Юлії Тимошенко про те, що продовжити повноваження парламенту було ідеєю Партії регіонів, а не БЮТ, Лавринович сказав:

"Я можу сказати тільки одне: це не було ініціативою Партії регіонів. І взагалі, я б не рекомендував Юлії Володимирівні від чогось відхрещуються чи щось привласнювати, особливо якщо насправді відбувалося навпаки".

"Якщо так буде й надалі, я думаю, ви, на жаль, станете свідками того, що будуть оприлюднені речі, які швидко протверезять наших опонентів", - додав він.

Лавринович також сказав, що йому нічого не відомо про існування проекту будь-якого "великого договору" між БЮТ і Партією регіонів.

"Ми займалися реформуванням системи держуправління, а не розподілом влади... Я не брав участі у розробці інших документів, як і в підготовці коаліційної угоди. І мені невідомо, чи розроблялися якісь інші документи й ким", - сказав він.

Водночас, на думку Лавриновича, до президентських виборів Партія регіонів і БЮТ ще зможуть "відродити" роботу над змінами до Конституції і винести до парламенту узгоджений документ.

"Ми будемо продовжувати шукати компроміс, не наполягаючи на тому, що якась позиція є беззастережною. Досягати взаєморозуміння можна тільки за рівних умов і взаємної поваги", - сказав він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування