У Ющенка зрозуміли, що Рада влаштувала їм блокаду

Вівторок, 16 червня 2009, 15:14

У секретаріаті президента констатують, що Верховна Рада не має наміру розглядати президентський проект оновленої Конституції і направляти його до Конституційного суду.

"Президент вніс свій законопроект до Верховної Ради 31 березня, і минуло багато часу для того, щоб він був проголосований і направлений до Конституційного суду", - заявила заступник глави секретаріату президента Марина Ставнійчук агентству "Інтерфакс-Україна".

На її думку, в парламенті є чіткий намір не розглядати проект, внесений президентом України, і не направляти його до КС.

"Я сподіваюся, що висновок Венеціанської комісії стане конструктивним стимулюючим поштовхом до співпраці між президентом і парламентом у питанні здійснення конституційної реформи", - додала вона.

При цьому заступник глави секретаріату президента висловила думку, що провідні політичні сили, представлені в парламенті, "у питанні реформування Конституції переслідують свої цілі".

Так, вона нагадала, що прем'єр-міністр і лідер блоку свого імені Юлія Тимошенко два тижні тому зробила заяву про намір своєї політичної сили через два дні внести в парламент свій законопроект по внесенню змін до Конституції. Але потім у прямому ефірі на одному з телеканалів прем'єр вже заявила про те, що вона буде виносити це питання на референдум після того, як її оберуть наступним президентом.

"Тобто я розумію, ця непослідовність у своїй позиції перекривається послідовністю в намірі не дати можливості розвивати конституційний процес консолідовано, конструктивно, прозоро. Блокувати роботу Національної Конституційної комісії, тепер блокується розгляд у Верховній Раді законопроекту президента. Шкода, що так відбувається", - наголосила Ставнійчук.

"Разом з тим, ми бачили, який нам" подарунок "був би запропонований, якщо б ми мали широку коаліцію в парламенті. Всі ми були свідками законопроекту про внесення змін до Конституції, який практично ставив хрест на правах і свободах людини, причому пріоритетних - виборчих , свободи слова, захисту права власності. Ми бачили, як вибудовувався державний механізм, який би був підконтрольним двом найбільшим політичним силам ", - додала вона.

powered by lun.ua