Ющенко придумав, куди депутати можуть пожертвувати свої "пивні" мільйони

Вівторок, 16 червня 2009, 15:40

Президент Віктор Ющенко звернеться до Верховної Ради з пропозицією спрямувати 97 млн. грн., виділені додатково на забезпечення діяльності парламенту, на 4 загальноукраїнські програми у сфері охорони здоров'я.

Про це президент заявив журналістам під час робочої поїздки до Черкас, повідомляє УНІАН.

Він сказав, що виділення цих коштів на забезпечення діяльності апарату Верховної Ради стало для нього повною несподіванкою.

На думку президента, ці кошти на сьогодні не є критичними, і деякі витрати Верховної Ради сьогодні можна було б скоротити.

"Скажімо, 3,5 млн. грн., призначені на візити народних депутатів України, сьогодні у період кризи, можна було б спрямувати на інші цілі. Я сам відмінив третину своїх закордонних візитів", - наголосив Ющенко.

За словами президента, він пропонуватиме депутатам ці 97 млн. грн. спрямувати на програми з охорони здоров'я, зокрема, 61 млн. грн. - на добудову Черкаської обласної дитячої лікарні. Ще 15 млн. грн. Ющенко пропонує виділити для онкохворих дітей.

За словами президента, сьогодні більше 80 випадків захворювання дітей на онкологічні хвороби, що знаходяться на контролі секретаріату президента, вимагають термінових відповідей, і від цього залежить життя дітей.

Крім того, 10 млн. грн. Ющенко пропонує спрямувати на додаткове фінансування заходів по боротьбі з туберкульозом. За словами президента, на боротьбу з туберкульозом і його профілактику у в'язницях та ізоляторах тимчасового тримання у 2009 році не виділили жодної копійки.

Ще 10 млн. грн. президент проситиме народних депутатів виділити на створення Національного центру пересадки кісткового мозку. "Якщо потрібно, я можу зробити статистику для депутатів Верховної Ради, скільки сьогодні Україна та її бюджет втрачають на фінансування цих дороговартісних операцій за кордоном", - зазначив Ющенко.

"Якщо Верховна Рада виділить ці 10 млн. грн. на створення центру, то вже за півроку він запрацює", - сказав Ющенко.

Як відомо, 3 червня Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету, якими підвищується акциз на пиво, а частина з отриманих від цього коштів, зокрема, 97 млн. грн. будуть скеровані на утримання Верховної Ради.powered by lun.ua