Нафтогаз поскаржився на боржників

Вівторок, 16 червня 2009, 19:50

"Нафтогаз" звинувачує керівництво місцевих органів влади та підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) - боржників у зриві оплати спожитого з початку опалювального сезону 2008-2009 років природного газу.

"Станом на 15 червня, за даними оперативного моніторингу, заборгованість підприємств ТКЕ за природний газ, спожитий з 01 жовтня 2008 року, становить 3,464 млрд. грн. (рівень оплати – 60%)", - йдеться у повідомленні прес-служби Нафтогазу.

"Найбільшу заборгованість за спожитий природний газ накопичили теплопостачальні підприємства Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Луганської, Запорізької, Одеської, Київської, Черкаської областей, а також АР Крим", - наголосили у Нафтогазі.

Значними є також борги перед Нафтогазом теплопостачальних підприємств Чернігівської, Полтавської, Львівської, Житомирської, Вінницької, Рівненської, Хмельницької, Сумської, Херсонської, Івано-Франківської, Волинської, Кіровоградської, Тернопільської, Закарпатської областей, а також міста Севастополь.

"Вже понад 601,5 млн. грн. перевищує заборгованість "Київенерго" перед НАК за спожитий у 2008-2009 роках природний газ", - йдеться у заяві.

"На жаль, численні попередження й звернення НАК до керівництва місцевих органів влади і підприємств ТКЕ активізувати проведення розрахунків були проігноровані", - заявили у Нафтогазі.

"У значній частині регіонів керівники місцевих органів влади й теплопостачальних підприємств не вживають жодних заходів для вирішення проблем розрахунків за теплову енергію та підвищення рівня платежів", - наголошують у НАК.

У повідомленні наголошується, що "накопичення підприємствами ТКЕ заборгованості за газ значно ускладнює розрахунки Нафтогазу з Газпромом та підготовку до нового опалювального сезону 2009-2010 років".

"З метою підвищення рівня платежів ДК "Газ України" була вимушена надати доручення Державній інспекції з енергозбереження та регіональним підприємствам з газопостачання та газифікації (облміськгазам) відключити від газопостачання підприємства ТКЕ, яким через значну заборгованість не виділено планові ресурси природного газу", - зазначили у прес-службі.

"У підсумку, у багатьох містах заручниками безгосподарності місцевих керівників та тепловиробників стають їх мешканці", - підкреслили у НАК.

Серед підприємств ТКЕ, яким не виділено планові ресурси природного газу і яких, відповідно, доручено відключити від газопостачання: АЕК "Київенерго", "Кримтеплокомуненерго", "Донецьктеплокомуненерго", "Криворізька теплоцентраль", "Севтеплоенерго", "Полтаватеплоенерго", "Комуненергія" (Рівне), "Луцьктеплоенерго", "Уж-тепло", "Тепловоденергія" (Хмельницька область), "Дніпротеплоенерго", "Полтаватеплоенерго".

У той же час, спостерігаються позитивні зрушення в проведенні розрахунків таких підприємств, як "Полтаваобленерго", "Ромникомунтеплоенерго", "Енергія" (місто Обухів), ВАТ "Сумське машинобудівне НВО ім. М.В. Фрунзе", КТП "Алчевськ ТКЕ", "Тепло" (Конотоп), "Перемишлянитеплокомуненерго" (Львівська область), "Ялтинські теплові мережі", "Бориспільтепломережа", "Херсонтеплогенерація", "Хмельницьктеплокомуненерго", "Чернівцітеплокомуненерго", "Миргородтеплоенерго" та багато інших.

"Добитися рівня розрахунків за спожитий газ значно вище середнього по Україні (від 78% до 99%) вдалося саме завдяки низці заходів керівництва місцевих органів влади та підприємств ТКЕ", - заявили у Нафтогазі.

"НАК ще раз наголошує, що обмеження населення від гарячого водопостачання в ряді населених пунктів відбувається з вини місцевих органів влади та керівників ТКЕ", - йдеться у заяві.powered by lun.ua