Ющенко написав Тимошенко про стурбованість

Середа, 17 червня 2009, 12:45

Президент Віктор Ющенко стурбований ситуацією у сфері надрокористування, на що звертає увагу прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Суцільне ігнорування владою проблем у цій сфері стримує розвиток геологічної галузі, призводить до нераціонального використання надр та створює передумови для корупції, наголошує президент у листі до прем'єра.

Ющенко зауважує, що урядом не виконано завдання, визначені указом президента від 28 лютого 2008 року "Про деякі заходи щодо вдосконалення регулювання гірничих відносин", повідомляє перс-служба глави держави.

Зокрема, досі не внесено на розгляд Верховної Ради проект нової редакції Кодексу України про надра, законопроекти про впровадження спрощеного порядку надання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами щодо видобування корисних копалин загальнодержавного значення та про уточнення умов проведення та критеріїв визначення переможців конкурсів на укладення угод про розподіл продукції.

Крім того, президент підкреслює, що до цього часу не визначено порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами у 2009 році.

Президент зазначає, що щорічне зволікання уряду з прийняттям таких рішень призводить до припинення процедури видачі цих дозволів щонайменше на 3-5 місяців, внаслідок чого на сьогодні залишаються нерозглянутими близько 1 тисячі заявок суб'єктів господарювання про надання надр у користування.

Ющенко просить забезпечити невідкладне вирішення порушених проблемних питань, насамперед негайно унормувати питання надання спеціальних дозволів на користування надрами.


powered by lun.ua