У ЄС є два варіанти порятунку від нової газової кризи

Четвер, 18 червня 2009, 15:40

Питання заповнення українських підземних сховищ газу є спільною проблемою постачальника ресурсу та споживачів України та Європи.

Про це йшлося на засіданні Координаційної групи Євросоюзу з питань газу у Брюсселі.

Як повідомляє прес-служба "Нафтогазу", під час засідання сторони розглянули поточну ситуацію щодо заповнення ПСГ України природним газом та роль ПСГ у забезпеченні надійного транзиту російського газу до країн Європи у осінньо-зимовий період.

У ході переговорів учасники досягли згоди у тому, що питання заповнення ПСГ є спільною проблемою постачальника ресурсу та споживачів України та Європи.

Сторони розглянули два варіанти вирішення питання закачування природного газу до ПСГ України, зокрема:

1) надання Україні кредиту з боку консорціуму міжнародних фінансових установ у розмірі близько $4,2 млрд.;

2) закупка європейськими компаніями необхідних обсягів природного газу для подальшого зберігання в українських ПСГ. Сторони також не виключили можливості комплексного підходу до вирішення даного питання шляхом об’єднання вищенаведених варіантів.

"В той же час, слід зазначити, що у випадку закачування та зберігання європейськими компаніями певних обсягів газу до ПСГ України (у разі впровадження даного варіанту) потребують детального узгодження питання технологічних та фінансових параметрів режимів відбору цього газу та газу призначеного для споживачів України", - йдеться в повідомленні.

У засіданні Координаційної групи Євросоюзу з питань газу також взяли участь представники ВАТ "Газпром".

"Всі сторони під час обговорення питань займали конструктивну позицію", - наголошують в "Нафтогазі".

powered by lun.ua