Ющенко не дав Раді розжитися на "пивні" гроші

Четвер, 18 червня 2009, 16:45

Віктор Ющенко застосував право вето до закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та деяких інших законів України".

Про це він повідомив під час прес-конференції у четвер.

"Я заветував цей закон і сьогодні відправив із супроводжувальним листом до Верховної Ради", - сказав президент, повідомляє його прес-служба.

Говорячи про мотиви такого рішення, він нагадав, що закон передбачав виділення додатково майже 100 мільйонів гривень на діяльність Верховної Ради.

За словами президента, у рік економічної кризи збільшувати фінансування на утримання будь-якої державної інституції, в тому числі Верховної Ради, неморально і нераціонально.

"Нелогічно, неморально і неправильно підвищувати на 100 мільйонів гривень видатки на утримання Верховної Ради", - наголосив президент.

"На мій погляд, це не є предмет якоїсь політичної спекуляції. Я не хотів би, щоб Верховна Рада, депутати чи будь-яка та чи інша політична сила на це дивилася як на якийсь політичний крок", - сказав Ющенко.

Президент переконаний, що ця сума має бути спрямована на сферу охорони здоров'я, реалізацію найбільш соціально чутливих програм, як дитяча онкологія, боротьба з туберкульозом та інші.

Як відомо, закон, яким підвищено акциз на пиво, передбачав застосування цих коштів на забезпечення хворих на діабет інсуліном, фінансування музею Шевченка в Каневі та забезпечення водою Львова. Але пізніше з'ясувалося, що депутати ним також збільшили видатки апарату Верховної Ради.powered by lun.ua