Тимошенко пригрозила губернаторам: "Ніхто із зали не вийде"

1 перегляд
П'ятниця, 19 червня 2009, 12:33

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що загальна внутрішня заборгованість з оплати за природний газ перед НАК "Нафтогаз України" становить 26 млрд. грн., зокрема 7,7 млрд. грн. - підприємствами теплокомуненерго.

Про це Тимошенко заявила під час наради з головами ОДА з питань оплати за спожитий газ, повідомляє УНІАН.

"Як уряд і НАК "Нафтогаз" може робити такі надзвичайні фокуси за розрахунками з Росією за природний газ у той час, коли вся країна заборгувала за газ 26 млрд. грн. – це якраз ті гроші, якими можна розраховуватися за газ, який ми споживаємо впродовж всього року?", - запитала Тимошенко.

Прем`єр вважає ситуацію, що склалася з внутрішніми розрахунками за газ, надзвичайною, складною, напруженою і небезпечною. "Щомісяця ця заборгованість збільшується, накопичується і перетворюється вже просто на трагедію для країни", - додала вона.

Тимошенко наголосила, що "сьогодні ніхто з учасників наради не залишить залу засідань" доти, поки не буде знайдено рішення і механізми покриття боргів перед НАК "Нафтогаз України". За її словами, облгази також мають "фундаментальні масштабні заборгованості".

"У всій структурі боргу – 26 млрд. грн. – підприємства теплокомуненерго мають заборгованість 7,7 млрд. Це, вважайте, 1 млрд. доларів, який лежить і який держава не може використовувати для оплати за природний газ", - заявила Тимошенко.

"Для порівняння - цього місяця нам потрібно заплатити 250 млн. доларів, а наступного нам потрібно заплатити (Росії) 1 млрд. доларів. Скажіть, з такими боргами, може хтось порадить уряду, де йому, якщо не платить теплокомуненерго, брати гроші на розрахунки?", - поцікавилась вона.

Тимошенко наголосила, що своєчасні розрахунки України з Росією за газ лежать у площині політичної та економічної незалежності.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua