ЄС ВІДМОВИВСЯ ДАТИ ГРОШІ ТИМОШЕНКО. Газова криза буде через тиждень

5 переглядів
П'ятниця, 19 червня 2009, 16:34

Президент Єврокомісії Жозе Баррозу наголошує, що ЄС не може за Україну платити за газ.

Про це Баррозу заявив у п'ятницю на прес-конференції за підсумками засідання Європейської Ради (самміту голів держав та урядів країн-членів ЄС).

"Ми не маємо грошей в бюджеті", - сказав він, повідомляє УНІАН.

"Ця проблема дуже складна, оскільки головне в цьому – здатність України платити за газ, який вона споживає. Це не є сферою нашої відповідальності", - додав Баррозу.

Він також зазначив, що у висновках, схвалених сьогодні на засіданні Європейської Ради, міститься заклик до Росії та України поважати свої зобов’язання, щоб уникнути повторення ситуації з припиненням постачань газу до ЄС.

Баррозу також заявив про те, що є ризик повторення газової кризи у відносинах між Україною та Росією вже за кілька тижнів

"Є ризик наступної кризи через тижні. Не через місяці", - сказав він.

Президент Єврокомісії повідомив про намір Єврокомісії наступного тижня зустрітися з представниками європейських фінансових інституцій, банків та газових компаній для пошуку можливої допомоги Україні.

18 червня в Брюсселі відбулося засідання газової координаційної групи ЄС за участю представників "Газпрому" та "Нафтогазу" в ході якого обговорювалися дві ідеї: надання кредиту українській компанії для достатнього накопичення газу в ПСГ, або ж придбання газу та зберігання його в ПСГ України європейськими компаніями.

За словами Тимошенко, для закачування до ПСГ достатньої кількості газу Україні потрібен кредит в 4 млрд. дол.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua