Литвин запрошує всіх до себе

Понеділок, 22 червня 2009, 19:53

Спікер Володимир Литвин пропонує провести у парламенті зустріч за участі президента, прем`єра, лідерів усіх парламентських фракцій для обговорення ситуації в країні і визначення першочергових заходів щодо виведення України з фінансово-економічної кризи.

Про це Литвин заявив, виступаючи у понеділок на засіданні клубу творчої інтелігенції ім. Фролькіса у Києві, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

На думку Литвина, після такої зустрічі необхідно обговорити зазначені вище питання на спеціальному засіданні парламенту за участі Ющенка та Тимошенко.

Спікер також виклав свої пропозиції щодо шляхів виходу з кризи.

Характеризуючи поточну ситуацію в Україні, Литвин, зокрема, зазначив, що "ринкова економіка увійшла у гостру суперечність із системою державного управління, бо економіка вже перебуває на ринкових рейках, а управління залишилося на засадах адміністративної економіки".

"Держава роз`єднана за всіма складовими, і нездатність знайти те, що може об`єднати, даватиме про себе все більше знати з початком виборчої кампанії", - наголосив він.

"Сподівання на допомогу МВФ ситуацію не вирішить, якщо не буде зроблено акцент на власні сили. Будемо змушені говорити, що Україна загубилася у двадцять першому столітті", - сказав Литвин.

Торкаючись кадрових призначень, Литвин повідомив, що мав розмову з президентом стосовно внесення на розгляд парламенту кандидатури на посаду міністра оборони.

При цьому він висловив думку, що Верховна Рада "має сприйняти як даність ті кандидатури, які будуть внесені президентом на посади міністрів оборони і закордонних справ".

Спікер також сказав, що минулої п`ятниці обговорював із прем`єр-міністром питання щодо кадрових перестановок в уряді.

Під час розмови, за словами Литвина, він наголосив на необхідності "серйозної кадрової очистки органів виконавчої влади". "Але для цього треба зробити ряд заходів", - додав він.

У цьому контексті Литвин висловив переконання у необхідності відмовитися від "партійного квотного принципу" призначення на посади. "Головне, щоб прийшли професіонали, а після цього думати над тим, які потрібні зміни до Конституції", - сказав він.

При цьому, зазначив Литвин, дискусія щодо внесення змін до Основного закону "має бути публічною, а не кулуарною".

Спікер вкотре наголосив, що парламент має призначити вибори президента на 17 січня 2010 року.

При цьому Литвин заявив, що він не підписуватиме постанови з іншою датою виборів президента як такі, що суперечать законодавству.

Він висловив сподівання, що рішення про дату виборів буде ухвалено у вівторок, "якщо за ніч нічого не зміниться".powered by lun.ua