У ЦВК уже порахували, коли почнуться президентські перегони

Вівторок, 23 червня 2009, 16:13

Виборча кампанія з виборів президента України стартує 19 вересня, якщо її термін буде складати 120 днів.

Про це повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера у вівторок.

"Мова йде про те, що перший день виборчого процесу - 19 вересня (2009 року) за умови, якщо не будуть внесені зміни до закону (про скорочення термінів виборчої кампанії з 120 до 90 днів )", - сказав він.

"Постанова парламенту прийнята, і після того, як буде опубліковано, вона набуде чинності і буде прийнята до виконання, у тому числі Центральною виборчою комісією", - зазначив він.

За його словами, другий тур виборів може відбутися 7 лютого 2010 року виходячи з того, що повторне голосування відповідно до закону про вибори президента проводиться в третю неділю після дня виборів.

Магера зазначив, що ЦВК готова до проведення президентських виборів за умови, що Комісії вчасно будуть перераховані кошти, передбачені в держбюджеті на 2009 рік.

Разом з тим, за його словами, у закон про держбюджет на поточний рік необхідно буде вносити зміни, оскільки передбачена в ньому сума на організацію президентських виборів розрахована виходячи з дати виборів 31 січня 2010 року, тобто тривалість виборчої кампанії в 2009 році збільшиться на 14 днів.

При цьому в держбюджеті на 2010 рік сума має бути меншою, і в цілому сума на проведення виборів залишиться без зміни.

Заступник глави ЦВК висловив упевненість, що парламент вчасно внесе необхідні зміни в закон про вибори президента. "Я вірю, що ухвалить, оскільки саме життя підказує, що такі зміни необхідні", - сказав він.

Так, діючий закон не передбачає існування Державного реєстру виборців, а саме на його базі на виборах президента, призначених на 17 січня, будуть формуватися списки виборців.

Коментуючи ідею скоротити термін виборчої президентської кампанії з 120-ти до 90 днів, Магера сказав: "У цілому нічого поганого в цьому не бачу, можливо, це навіть буде сприяти економії коштів з держбюджету".

Зокрема, за його словами, це приведе до скорочення термінів усіх стадій виборчого процесу.

Як повідомлялося, Верховна Рада у вівторок призначила дату чергових президентських виборів на 17 січня 2010 року.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua