Луценко: Банкова та ПР хочуть розігнати Раду відставивши міністрів

Вівторок, 23 червня 2009, 22:08

Секретаріат президента та Партія регіонів мають на меті ініціювати звільнення ще трьох міністрів з діючого складу уряду, для того щоб зробити Кабмін недієздатним і розпустити парламент.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко в ефірі 5 каналу.

За його словами, план регіоналів та секретаріату президента такий: "відставити ще трьох міністрів, будь-кого з нинішнього Кабміну, після цього Верховну Раду треба розпускати".

"Така норма законодавства. Якщо в уряді немає двох третин міністрів, уряд визнається недієздатним, а парламент розпускається на дострокові вибори", - пояснив міністр.

Коментуючи зауваження журналіста про те, що сам уряд не проти цих відставок і правлячі фракції за них голосують, Луценко зазначив: "Саме в цьому полягає план. Не просто зняти тих чи інших посадових осіб, а дестабілізувати уряд, парламент, призвести до дострокових виборів, які потрібні Україні, як зайцю стоп-сигнал".

"Я думаю, що найближчим часом правляча коаліція буде приймати рішення не тільки про відставку міністрів, але й одночасно призначати нових міністрів", - сказав він.

За словами міністра, "саме про це йшлося на засіданнях політради коаліції, яке відбувалося кілька днів тому, і на консультаціях прем’єр-міністра з провідними політичними гравцями коаліції".

Луценко не сумнівається, що у парламенті знайдеться 226 голосів за прийняття таких рішень.

"Знаю, що у НУ-НС є щонайменше 45, інколи 50 голосів, які готові працювати конструктивно", - сказав він.

"Заклики президента дестабілізувати уряд знаходять все менше і менше підтримки через те, що абсолютна очевидна абсурдність перевиборів в такий важкий економічний і політичний час", - зазначив міністр.

Луценко наголосив, що "така абсурдна політика для задоволення амбіцій вузької купки людей, які хочуть на дострокових виборах примостити себе у недоторкані місця, є очевидною для всіх".powered by lun.ua