Ющенко: "Відставка міністрів – це тісна змичка Тимошенко і Януковича"

Середа, 24 червня 2009, 16:40

Президент Віктор Ющенко переконаний, що тенденція відставок міністрів чинного уряду свідчить про тісну змичку двох "дуже небезпечних сил" - БЮТ та Партії регіонів.

Про це Ющенко заявив під час круглого столу з головними редакторами ЗМІ Харківської, Полтавської, Сумської та Дніпропетровської областей, повідомляє прес-служба президента.

На його переконання, "симбіоз" цих двох політичних сил ініціює БЮТ шляхом звільнення місць міністрів, обраних за квотою НУ-НС.

На думку президента, таким чином БЮТ фактично спрощує свій діалог з Партією регіонів.

"Це може розігруватися як карта нових інтересів. Це проект, який розробляється щоденно", - сказав він.

На думку Ющенка, Тимошенко не потрібні колегіальні партнери у Кабміні, натомість прем'єр потребує "уряду пустих крісел".

Президент переконаний, що політика колегіальності в уряді вже замінена "на політику однієї особи".

"Ця політика дає право на тотальну імпровізацію, право на одноосібні дії прем'єр-міністра", - сказав Ющенко.

"Те, що не відбулося у вересні минулого року та травні поточного - а саме формування широкої коаліції та розподіл влади між двома політичними силами на 20 років наперед - це не є легенда. Це є правда, і це є загроза", - наголосив президент.

Також Ющенко висловив переконання, що Тимошенко вигідно "вибивати з уряду міністрів із державницькою позицією".

Такі міністри, на його думку, мають найменше перспектив залишитися в уряді, який очолює Тимошенко.

Окремо президент висловив стурбованість ситуацією щодо можливого звільнення з посади міністра освіти і науки Івана Вакарчука.

"Сьогодні під загрозою перебування на посаді є, на мій погляд, один із дійсно українських міністрів освіти. Ми починаємо бути свідками того, як піднімається ціла хвиля цькування по політиці тестування. Це неправильно", - сказав він.


powered by lun.ua