Регіони - Тимошенко: 12 мільярдів на бочку, або збирайте манатки

Четвер, 25 червня 2009, 11:20

Верховна Рада проголосувала за основу зміни до бюджету щодо збільшення прожиткового мінімуму.

За проголосувало 243 депутати. Не голосував БЮТ та коаліційна частина НУНС.

Відповідно до проекту, внесеного Партією регіонів пропонується затвердити на 2009 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 липня – 808 гривень, з 1 жовтня - 848 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення.

Для дітей віком до 6 років: з 1 липня - 727 гривень, з 1 жовтня - 764 гривні;

Для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 липня – 930 гривень, з 1 жовтня - 977 гривень;

Для працездатних осіб: з 1 липня – 860 гривень, з 1 жовтня - 900 гривень;

Для осіб, які втратили працездатність прожитковий мінімум встановити: з 1 липня - 644 гривні, з 1 жовтня – 674 гривні.

Проти проекту виступив БЮТ, заявивши, що він розбалансує бюджет.

Натомість регіонал Олександр Пеклушенко заявив: "12 мільярдів на бочку! Не знаєте, де їх узяти – ідіть із влади. У нас є люди, які знають, де знайти 12 мільярдів, і 25, і 30".

"Якщо у вас немає грошей для людей, чому у вас є 18 мільярдів для "Нафтогазу?" Чому є для Міноборони чверть мільярду? Закінчуйте дерибан країни. Або працюйте як вам радять, або збирайте манатки", - заявив регіонал.

Також комуніст Адам Мартинюк заявив, що хоче подивитися, як ті, що кричать про розбалансованість бюджету, будуть голосувати за урядові зміни до бюджету. Він нагадав, що згідно з прожитковим мінімумом українцю на місяць перепадає 3,2 кілограми хліба, а на одного військовополоненого німця в СРСР давали 21 кілограм.

Регіонали вимагали ухвалити їх законопроект у цілому, але спікер Литвин відмовився ставити його на голосування. "Я погоджуся, якщо буде не 800, а 1500", - заявив спікер.

Водночас він погодився поставити на голосування питання про скорочений розгляд законопроекту, але ця пропозиція не набрала достатню кількість голосів.

На чергову вимогу регіоналів Литвин запропонував "передати ПР усю владу з вимогою, що закон виконуватиметься. Але він як не виконується, так і виконуватися не буде" , - припустив Литвин.
powered by lun.ua