Ющенко боїться, що "Нафтогазу" знову не вистачить грошей

Четвер, 25 червня 2009, 11:39

Президент Віктор Ющенко закликає уряд, керівництво НАК "Нафтогаз України" і парламент вжити заходів щодо розрахунків за червень і наступні періоди.

Про це заявив уповноважений президента з питань енергобезпеки Богдан Соколовський.

Соколовський нагадав про прецедент, коли на початку червня цього року, за кілька годин до завершення терміну розрахунків з Російською стороною за травень, президент був змушений скликати екстрену нараду. Під головуванням Віктора Ющенка керівники Національного банку України і НАК "Нафтогаз України" ухвалили єдине можливе на той момент рішення щодо оплати газу за рахунок резервів НБУ.

"У такий спосіб були врятовані мільйони українських і європейських споживачів газу та міжнародний авторитет держави. Ніхто з українських урядовців і політиків не запропонував інших шляхів вирішення цього питання", - сказав він.

"Уповноважений президента "з жалем" констатував, що на сьогодні ситуація повторюється: наближається 7 липня, коли треба розрахуватися за газ, отриманий в червні. Коштів, зібраних НАК "Нафтогаз України", не вистачає. Тому необхідні ефективні дії уряду, парламенту, політиків і підприємців, безвідносно до ідеологічного розмаїття", - повідомляє прес-служба президента.

"Президент Віктор Ющенко закликає уряд, керівництво НАК "Нафтогаз України" і парламент невідкладно спільно вжити прийнятних для України конструктивних заходів щодо розрахунків за червень і наступні періоди. Ситуація вимагає професійних рішень і дій, а не розмов і обіцянок", - повідомив Соколовський.

він також запевнив, що українська сторона в повному обсязі виконувала і надалі виконуватиме свої зобов'язання з транзиту і оплати російського газу відповідно до контрактів з постачання і транзиту російського газу, укладених 19 січня цього року в Москві за результатами домовленостей між керівниками російського і українського урядів.powered by lun.ua