На знімальну групу телеканалу напали

Четвер, 25 червня 2009, 21:32

Представниця Пасажирської річкової агенції пошкодила камеру журналістів телеканалу СТБ.

Про це Українській правді повідомила журналістка телеканалу Олександра Мітіна.

Вона та оператор Олександр Кубрицький знімали корабель Ай-Петрі з берега Дніпра у Києві, з палуби якого 10 днів тому випав та потонув юнак.

За словами журналістки, до знімальної групи підійшла невідома, ймовірно працівниця Пасажирської річної агенції. Вона, не представившись, почала вимагати в оператора, аби він вимкнув камеру, а потім вирвала з камери вмонтований мікрофон

Знімальна група вимагала від невідомої віддати мікрофон, але жінка пішла до будівлі Пасажирської річної агенції.

Кілька хвилин оператор разом із журналістом намагалися зайти в офіційну будівлю. За словами телевізійників, простоявши під дверима 15 хвилин, знімальна група викликала міліцію, після чого з’явився невідомий представник річкової агенції та повернув мікрофон.

Журналістка та оператор вирішили дочекатись міліцію, оскільки згідно з законом України, перешкоджання професійній діяльності журналіста передбачає кримінальну відповідальність.

"Міліція приїхала через годину. Група нараховувала аж четверо міліціонерів. Вони одразу ж наказали вимкнути камеру, бо вони відберуть", - зазначила Мітіна.

За її словами, правоохоронці записали свідчення знімальної групи та поговорили з представниками річкової агенції за зачиненими дверима, за відсутності журналістів.

Журналістка заявила, що правоохоронці дійшли висновку, що злочину у тому, що сталося не бачать.

За словами Мітіної, один з міліціонерів заявив, що виламування камери у представника ЗМІ не є злочином.

У свою чергу керівник Центру громадських зв’язків Головного управління МВС в місті Києві Володимир Поліщук на запит журналістки заявив, що ті, хто забирають в громадян України майно на суму 907 гривень 50 копійок – не несуть за це відповідальності.

Він зазначив, лише прокуратура може розсудити, чи мало тут місце перешкоджання професійній діяльності журналістів.powered by lun.ua