У Львові відкрили музей-в'язницю

Неділя, 28 червня 2009, 18:17

У неділю СБУ та Центр досліджень визвольного руху відкрили у Львові перший в Україні музей-в‘язницю "Тюрма на Лонцького".

До пам’ятника Жертвам комуністичних репресій було покладено квіти від президента України, керівництва СБУ та місцевої влади. Панахиду відслужили представники головних християнських конфесій Львова.

На віче, яке відбулося біля пам‘ятника, виступили голова СБУ Валентин Наливайченко, голова Львівської ОДА Микола Кміть, голова Львівської облради Мирослав Сеник, міський голова Львова Андрій Садовий, міністр освіти і науки Іван Вакарчук, колишні політв’язні та інші.

"Влади змінювали одна одну на українській землі, їх об‘єднувало прагнення позбавитися від всього українського, розчинити національну ідентичність нашого народу. Тому чи в тюрмі "на Лонцького" керувала польська поліція, чи німецьке гестапо, чи радянське НКВД-КГБ - її головними в`язнями залишалися борці за незалежність, учасники визвольного руху", - сказав у своїй промові Наливайченко.

"Львівська "Тюрма на Лонцького" протягом кількох десятиліть була не стільки тюрмою, стільки катівнею, де вчинялися злочини проти людства про які ми не вправі забути", - наголосив голова СБУ.

Міський голова Львова Садовий, у свою чергу, подякував Центру досліджень визвольного руху за створення експозиції і пообіцяв підтримку в подальшій реалізації Центром створення Меморіалу.

"З бюджету Львова у 2009 році буде виділено 1 млн. 200 тис гривень для Меморіалу, 800 тис грн. – з бюджету загального розвитку, 400 тис грн. – із загального бюджету", - повідомив Садовий.

УНІАНpowered by lun.ua