Військові російського флоту катали по Криму крилаті ракети

П'ятниця, 10 липня 2009, 12:46

У Севастополі українські правоохоронні органи затримали автотранспорт, що належить Чорноморському флоту Росії, який перевозив крилаті ракети без будь-яких дозвільних документів.

Цей факт підтвердили у прес-службі Головного управління МНС у Севастополі, співробітники якого взаємодіяли з правоохоронцями при з`ясуванні обставин переміщення небезпечного вантажу по місту.

Як повідомило джерело в Управлінні МВС Севастополя, 8 липня близько 18.00 на вул. Челюскінців співробітники Державтоінспекції затримали колону вантажівок Чорноморського флоту Росії.

До її складу входили три ракетовози на базі автомашини "КрАЗ" у супроводі озброєної охорони (останню представляли військовослужбовці ЧФ РФ, озброєні автоматами, і один - пістолетом ПМ) і пожежного спецавтомобіля. Машини перевозили по території регіону закритий тентом великогабаритний вантаж.

Представників правоохоронних органів зацікавив дивний вантаж, що провозиться у супроводі озброєної охорони. Оглянути вантаж російські військовослужбовці не дозволили, посилаючись на спеціальний характер вантажу і відповідний наказ командування ЧФ, відзначив співрозмовник.

Проте українські правоохоронці провели перевірку і з’ясували, що вулицями міста провозять без будь-яких дозвільних документів крилаті ракети. При цьому, зазначив співрозмовник, це перевезення з компетентними органами України не було узгоджене.

Як повідомив головний редактор проекту "Флот2017" Дмитро Тимчук, найімовірніше, це були крилаті ракети типу "Малахит" або "Термит", які перевозилися автотранспортом на ракетно-технічну базу ЧФ РФ, дислоковану в с. Цукрова Голівка. Маршрут руху становив при цьому, зокрема по Севастополю, понад 30 км.

Співробітники правоохоронних органів склали акт щодо порушень ЧФ РФ вимог ст.15 Угоди "Про статус і умови перебування ЧФ РФ на території України" від 1997 року.

Російські офіцери факт виявлених порушень визнали і розписалися про ознайомлення з актом.

УНІАНpowered by lun.ua