Гроші Євро-2012 йдуть на "ліві" об'єкти і заходи

Субота, 11 липня 2009, 00:32

Бюджетні кошти державної цільової програми Євро-2012 витрачаються на об'єкти та заходи, які не мають відношення до чемпіонату, пише "Дзеркало тижня" із посиланням на джерела.

За їхньою інформацією, в Міністерстві у справах сім'ї, молоді і спорту немає документів, які обґрунтовують включення раніше незапланованих до будівництва об'єктів в програму Євро-2012.

Зокрема, відсутнє обґрунтування включення в програму зведення на території, що належить приватній фірмі, Національного олімпійського центру підготовки з ігрових видів спорту з центром спортивної медицини та антидопінговим центром в селі Гореничі Київської області.

На будівництво цього центру заплановано витратити 448,2 мільйона бюджетних коштів, минулого року було виділено 38,6 млн. гривень, пише видання.

Джерела також проінформували про ініціативу Міністерства охорони здоров'я направити 6,5 млн. коштів держпрограми на капітальний ремонт гуртожитків медичних закладів освіти та центрів післядипломної освіти.

Ще 20 млн. гривень МОЗ вирішило передати реабілітаційно-діагностичному центру в Краматорську Донецької області. Жоден з вказаних об'єктів не входить в перелік медичних закладів, які повинні обслуговувати чемпіонат.

Крім того, як повідомляють джерела, за рік Міністерство освіти і науки так і не змогло розробити і затвердити деталізований план освоєння виділених програмою Євро-2012 коштів.

Планувалося, що МОН вже витратить 20 млн. гривень з держбюджету на будівництво нових гуртожитків і 2,6 млн. гривень - на заходи, пов'язані з правами інтелектуальної власності УЄФА.

При цьому бюджетні гроші МОН витрачало на власний розсуд - 4,75 млн. гривень було спрямовано не на будівництво шести нових гуртожитків, як передбачено програмою, а на реконструкцію і ремонт старих, котрі не прийматимуть гостей чемпіонату.

За підрахунками експертів, всього на підготовку "спальних місць" для гостей було використано лише 34% коштів, виділених в рамках програми Євро-2012.

Що стосується захисту інтелектуальної власності УЄФА, в рамках програми Євро-2012 всупереч законодавству МОН отримало 700 тисяч бюджетних гривень на проведення експертизи заявок щодо реєстрації прав на інтелектуальну власність УЄФА.

Проте вказані роботи, згідно з українським законодавством, повинні виконуватися за рахунок зборів, сплачених заявниками.powered by lun.ua