Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Загиблі в Афганістані українці виконували місію на боці іншої держави

Четвер, 16 липня 2009, 08:23

У збитому в Афганістані вертольоті Мі-26 загинули військові, які мали досвід як українські миротворці, але їхня остання місія в "гарячій точці" була не від України.

Четверо з шести загиблих українців були зі Львівщини, передає "Німецька хвиля".

Загинули два офіцери і два прапорщики. Звільнені у запас військові ще 2-3 роки тому брали участь у миротворчих місіях України.

Цього разу професійні вертолітники виконували гуманітарну місію на боці іншої держави.

Прес-секретар 13-го армійського корпусу, котрому підпорядкований полк вертолітників, Віктор Шубець повідомив, що жодна з родин загиблих поки не зверталася за допомогою в організації похорону, і тіла на батьківщину ще не доставлено.

Військовий експерт Микола Гуцуляк зауважує: те, що українські вертолітники працюють на боці інших держав - наслідок неправильної військової політики України. Зокрема, це непродумані скорочення професіоналів та низька оплата.

"Наші вертолітники мають дуже добру школу, дисципліновані, і показали себе у всіх місіях ідеально. На них є запит. Ринок пілотів-вертолітників безумовно існує, за ним стежать служби всіх країн, є списки", - каже він.

Не завжди вертолітники самі налагоджують контакти для служби у місіях іншої держави, каже Гуцуляк, частину з них вербують у найманці.

Попри те, що українські спецслужби намагаються чинити цьому опір, каже експерт, військові все одно шукатимуть шляхи "продати" свій досвід. Бо, нажаль, Україна нині не потребує їхніх навиків, і залишається країною, що лише "кує" кадри, додав експерт.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування