Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Російський флот не дає Україні перевірити свої літаки на ядерну зброю

Четвер, 16 липня 2009, 22:01

Представники морської авіації Чорноморського флоту Росії відмовилися надати членам комісії Міноборони літаки для перевірки на предмет можливості використання ядерних боєприпасів.

Про це зазначається в акті перевірки літаків Су-24 (фронтовий бомбардувальник) морської авіації Чорноморського флоту РФ, розташованих на аеродромі "Гвардійський" у Криму. Текст акту від 17 червня має в своєму розпорядженні агентство УНІАН.

Огляд російських літаків проводився на підставі двостороннього протоколу про порядок проведення заміни бойових літаків морської авіації Чорноморського флоту РФ типу Су-17 на літаки типу Су-24.

Як зазначається в документі, метою перевірки є визначення, чи можуть ці літаки використовувати ядерні боєприпаси.

Документ підписано з українського боку представником управління верифікації Збройних сил, з російського – представником морської авіації ЧФ Росії.

За даними акту, комісія оглянула 17 літаків Су-24. При цьому, йдеться в документі, ще 4 бойові літаки типу Су-24МР (літак-розвідник на базі Су-24) російські військові для перевірки українським верифікаторам надати відмовилися.

В акті комісії зазначається, що "літаки Су-24МР і боєприпаси на запит української сторони не надавалися". "Позиція російської сторони полягає в тому, що перевірка розвідобладнання Су-24МР і перевірка боєприпасів не передбачені протоколом", - йдеться у документі.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування