Євросоюз підготував план - чекає газової кризи

П'ятниця, 17 липня 2009, 08:22

В разі перебоїв з поставками країни Європейського Союзу мають гарантувати забезпечення населення і підприємств паливом на 60 днів.

Про це повідомив єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс, представляючи екстрений план, передає "Німецька хвиля".

Пібалгс не виключає, що нова газова криза може розпочатися уже у серпні. Саме тому Єврокомісія нині намагається вжити усіх заходів, аби запобігти цьому.

У п’ятницю, 17 липня, у Брюсселі відбудеться зустріч, присвячена українсько-російській газовій суперечці.

Єврокомісія вимагає ширших повноважень на випадок оголошення енергетичного надзвичайного стану. Крім того, надзвичайний стан має проголошуватися вже у разі скорочення поставок на 10%, замість 20-ти, як було раніше. В разі надзвичайного стану в одній з країн ЄС, інші муситимуть допомогти їй з паливом.

"Солідарність має покращитися", - наголосив Пібалгс.

Водночас, єврокомісар виключив приєднання України та інших держав-транзитерів до газової моніторингової групи ЄС, яка збирається у разі виникнення екстрених ситуацій.

"Ми останнім часом і так запрошували наших українських та російських колег практично кожного місяця. І якщо буде потреба ми скличемо знову координаційну групу 11 серпня і ми знову запросимо на неї українських та російських колег", - сказав Пібалгс.

Серед заходів, які нині пропонує Єврокомісія, є вимога до країн-членів ЄС повідомляти про деталі усіх газових угод з третіми країнами. Це стосується насамперед договорів з російським "Газпромом".

Це робиться для того, щоб Євросоюз мав єдину позицію щодо енергетичних питань у переговорах із країнами-не членами Євросоюзу.

Окрім цього Брюссель планує організувати моніторингову місію, яку можна було б надсилати як в країни ЄС, так і за межі спільноти.

До того ж країни ЄС мають розробити плани щодо заміни газу на інше пальне у разі перебоїв із постачанням.

За словами Пібалгса, втілити ці заходи в інтересах країн-членів, оскільки вони на власному досвіді вже знають, що таке газова криза, і не виключають її повторення.

Директива щодо екстрених заходів в разі газової кризи ще має пройти затвердження на зустрічі міністрів енергетики країн ЄС, а також бути схвалена Європарламентом.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!