Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Сорос "увіллє" в Україну $20 мільйонів на подолання кризи

П'ятниця, 17 липня 2009, 10:19

Фонд "Відродження" почав реалізацію Антикризової гуманітарної програми, розрахованої на 2,5 роки, яку фінансує Інститут відкритого суспільства, фундатором якого є Джордж Сорос.

Для України відкрита фінансова лінія в $20 млн. Це п'ята частина від суми в $100 млн., яку виділив Сорос у рамках цієї програми для 20 країн Центральної і Східної Європи, пише "Дело".

Із серпня фонд "Вiдродження" запускає перший етап програми – дитячі табори відпочинку. На них буде витрачено 2 млн. грн.

Як розповів виданню директор програми Руслан Краплич, це будуть табори двох типів – при школах на час канікул у серпні і наметові.

За його словами, вже оголошено конкурс на перший тип таборів - грант на організацію одного табору складає 30-50 тис. грн. На організацію наметового табору програма дає грант у 100 тис. грн.

"Мета Антикризової гуманітарної програми – знайти такі рішення, які, насамперед, дозволять пом'якшити наслідки кризи для тих людей, які постраждали від найбільше. Але при цьому стоїть завдання створити такі моделі, які не просто допоможуть людям вижити, але й працюватимуть далі", - зазначив Краплич.

"Наприклад, колись за радянської влади в кожному селі були відкриті бібліотека і клуб з метою ідеологічної пропаганди населення. Зараз багато з них закриті, але багато й залишилися. За останніми даними, у кожній області знаходиться в середньому 800 клубів і бібліотек, у деяких – 1,5 тис.", - продовжив він.

"Держава сьогодні не може їх утримувати. Але на їхній базі можна створити нову модель – свого роду центри громадської активності. Хіба людям зараз не потрібно роз'ясняти їхні права, розповідати про той же земельний кодекс? Ось такі ідеї ми шукаємо", - сказав Краплич, відповідаючи на запитання, на що піде решта "антикризових" коштів Фонду.

За його словами, конкурс оголосять наприкінці вересня: "Після того як визначимо пріоритети. Весь серпень будемо їздити по країні, зустрічатися з місцевими громадськими організаціями, представниками бізнесу, активістами".

"Зараз робоча група робить заміри глибини кризи в різних регіонах. Адже є, наприклад, міста, усе життя яких залежить від заводу, що знаходиться на їхній території. І якщо він зупиняється, то більшість мешканців стають безробітними, будинки залишаються без тепла", - зазначив Краплич.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
19:32
фотоРосіяни вбили жителя Донеччини і поранили 9, під завалами люди
19:15
велоспортПогачар у День взяття Бастилії здійснив найшвидше сходження на Плато де Бей в історії Тур де Франс
19:07
Новий очільник МЗС Британії вирушив на Близький Схід – закликати до перемир’я
19:03
У Херсоні рятувальник постраждав через повторний удар РФ
18:50
Мертві тюлені викидаються на пляжі Кейптауна: це пов’язують зі спалахом сказу серед морських тварин
18:48
тенісАлькарас розгромив у фіналі Джоковича і вдруге поспіль виграв Вімблдон
18:34
У понеділок у Києві й 4 областях можливі відключення і в світло-сірих зонах
18:23
Мелоні прагне повернути ядерну енергетику в Італію після 35 років із закриття останньої АЕС
18:07
У Міноборони пояснили, що буде з тими, хто не оновив дані до 16 липня або не пройшов ВЛК
18:02
ЄВРО-2024Врятуйте нас від перемоги Англії: шотландська газета звернулася до збірної Іспанії перед фіналом ЧЄ
Усі новини...
Реклама: