Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Ющенко сподівається, що МВФ зробить Тимошенко адекватнішою

П'ятниця, 17 липня 2009, 16:55

Президент Віктор Ющенко сподівається, що політика уряду стане більш адекватною через необхідність співпраці з МВФ.

Таку думку висловив президент під час круглого столу з представниками ЗМІ західних областей країни.

За його словами, орієнтація економіки на завищені макроекономічні показники послабила ефективність боротьби уряду з кризою та призвела до дисбалансів у бюджетній, податковій, пенсійній та грошовій політиках.

"Уряд не насмілився сказати правду, що макроекономічний сценарій 2009 року через політиканство і бажання бачити статистику тільки зі знаком плюс привели до того, що уряд змоделював модель економічного розвитку і бюджетну модель, які не дають відповіді на систему антикризових заходів", - сказав він, повідомляє прес-служба.

"Треба бути реалістом і розуміти, які нас виклики чекають, і тоді ми зможемо дати серйозну відповідь", - підкреслив президент.

Ющенко висловив сподівання, що уряд зробить свою політику більш адекватною, оскільки орієнтуватиметься на вимоги МВФ, з яким уклав програму співпраці. Зокрема такі вимоги передбачають реформування газового ринку, самої компанії НАК "Нафтогаз Україна", скасування низки популістичних рішень уряду тощо.

"Треба чітко зрозуміти, що відповідь на те, коли Україна вийде з кризи, на п'ятдесят відсотків залежить від того, чи ми будемо мати жорстку бюджетну політику і політику глибоких реформ", - переконаний він.

Президент закликав внести зміни до бюджету, як це роблять в інших країнах з метою подолання кризи, що передбачає перегляд видаткової частини, в тому числі, адміністративних видатків.

Він застеріг від застосування емісії для вирішення бюджетних проблем. Таким чином, переконаний президент, уряд може спровокувати інфляцію. "Дуже важливо розуміти, що друкарський станок не є джерелом. Вибирати з НБУ якісь умовні платежі - це популізм, це неправда. Через таку політику твориться інфляція", - підсумував президент.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування