Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україна, щоб одержати кредит, підніме ціни на газ?

Субота, 18 липня 2009, 09:29

Українська сторона пообіцяла підняти внутрішні ціни на газ у побутовій сфері і посилити платіжну дисципліну споживачів.

Такі підсумки минулих у п'ятницю в Брюсселі експертних міжнародних консультацій, повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на свої джерела.

Міжнародні кредитори і Європейський союз домовилися і далі вести з Україною інтенсивні переговори про можливе надання Києву позики на оплату російського газу.

"Єврокомісія і міжнародні фінансові інститути попросили Україну представити більш детальний за часом графік проведення реформ", - заявив офіційний представник Єврокомісії Марк Грей.

Він також підтвердив, що наступний раунд переговорів пройде наступного тижня в Києві.

На попередніх раундах делегації Єврокомісії і фінансових інститутів, стривожені неплатоспроможністю України, заявили, що готові дати кредит Києву, тільки якщо він цілком відкриє схеми фінансування і розрахунків, "навіть якщо це дуже важко політично у світлі січневих виборів (майбутні вибори президента України) ".

Потенційні кредитори вимагають такої реформи законів України, після якої державна компанія "Нафтогаз України" не могла б нескінченно витрачати гроші з бюджету. Реформа спричиняє підвищення цін за газ для звичайних споживачів.

Україні потрібно щонайменше $2 млрд, щоб закрити проблему, при цьому Київ намагається одержати кредити на $4 млрд.

Зі своєї сторони постпред Росії при ЄС Володимир Чижов не схильний переоцінювати результати консультацій, що відбулися в п'ятницю.

На його думку, процес йде, але поки не ясно, скільки грошей готові дати міжнародні фінансові інститути.

Головним, за словами Чижова, залишається те, "як ми зустрінемо 7 серпня" (термін чергового платежу "Нафтогазу України" російському "Газпрому").

На зустрічі в Брюсселі Україну представляла делегація в складі помічника президента Богдана Соколовського, заступника міністра закордонних справ Костянтина Єлисєєва, представників міністерства енергетики і виконуючого обов'язки голови "Нафтогазу України" Ігоря Діденка.

Раніше в п'ятницю за підсумками переговорів у Брюсселі Діденко заявив, що наступного тижня в Києві буде обговорюватися сума кредиту, який необхідний Україні для оплати російського газу.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування