Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Віце-президент США їде у Київ допомагати Україні

Неділя, 19 липня 2009, 12:11

Візит до Києва віце-президента США Джозефа Байдена, який починається у понеділок, є не візитом ввічливості, а важливим кроком зовнішньої політики США.

Про це заявив радник віце-президента з питань національної безпеки Тоні Блінкен на телеконференції для журналістів, повідомляє Радіо Свобода.

"Сполучені Штати високо цінують партнерство з Україною і Грузією, тож головна мета подорожі – зміцнити ці партнерства конкретними заходами", - сказав він.

"Нещодавно держсекретар Гілларі Клінтон говорила про багатопартнерський світ, що ми його прагнемо збудувати. Адже США не шукають жодних сфер впливу чи домінування в якомусь окремому регіоні. Ми прагнемо мати надійних партнерів, які допоможуть нам вирішувати проблеми, що виникають", - заявив Блінкен.

"Отож, це відповідає нашим інтересам – допомогти Україні й Грузії стати найефективнішими нашими партнерами, з прозорими демократичними та економічними інститутами, з активним громадянським суспільством, з модерними збройними силами", - зазначив радник віце-президента.

Він наголосив, що "це партнерство не завдає шкоди жодним іншим країнам, а корисне буде всім".

"Другий спільний знаменник для обох візитів – той, що Україна й Грузія надихнули людей в усьому світі, включно зі США, своїми мирними революціями у недалекому минулому", - сказав Блінкен.

Літак Байдена має прибути до Києва у понеділок увечері.

Наступного дня віце-президент має зустрітися з українськими діячами, зокрема з президентом Віктором Ющенком, прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, спікером Володимиром Литвиним, депутатом від НУ-НС Арсенієм Яценюком.

У середу віце-президент Байден виступить у Торговельній палаті на тему американсько-українських відносин, а також має зустрітися з представниками громадських і неурядових організацій.

Від середи до п’ятниці він перебуватиме зі схожим візитом у Грузії.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування