Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Спустившись з Говерли, Ющенко здійснив Хресний хід

Неділя, 19 липня 2009, 13:22

Держава зобов’язана дати оцінку репресіям, яких зазнала Українська Греко-католицька церква разом з іншими українськими церквами.

Про це заявив президент Віктор Ющенко, який разом з родиною взяв участь у всеукраїнській прощі до Зарваниці, повідомляє його прес-служба.

Глава держави долучився до Хресного ходу до місця проведення урочистої архієрейської літургії. Її провів глава УГКЦ Любомир Гузар.

У своєму вітальному слові до прочан Ющенко наголосив на великому духовному і історичному значенні Зарваниці, яка творить особливий зв'язок України з її покровителькою - Божою матір'ю.

"Для нас Зарваниця - джерело і ріка. Як джерело вона проходить крізь товщ землі і часу, беручи своє начало з Київської Русі. І, як ріка, творить велике українське море любові до Божої матері, єднаючись з усіма головними місцями прощ в Україні, які є Богородичними", - сказав президент.

У своєму виступі він з особливою шаною сказав про великий подвиг УГКЦ, яка, за його словами, "у найчорніші часи стала опорою нації і береже цю місію досі".

Президент звернув увагу, що цього року буде відзначатися 20-та річниця виходу УГКЦ з підпілля "як одного із актів-предтеч визволення всієї України".

"І держава зобов'язана сказати і, безумовно, скаже правдиву оцінку репресій, яких зазнала УГКЦ разом з іншими українськими церквами", - додав Ющенко.

Він також висловив слова глибокої поваги і вдячності кардиналові Любомиру Гузару, "який з великою вірою і мудрістю дбає про духовне здоров'я нашого народу і продовжує традиції Митрополита Андрія і Патріарха Йосипа Сліпого".

Президент привітав усіх прочан, які прийшли сьогодні до Зарваниці. "Дякую цій землі і всій Західній Україні за те, що береже наш національний і соборний дух", - сказав Ющенко.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування