Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Спікер розповів, на що розраховують ПР і БЮТ

Понеділок, 20 липня 2009, 21:31

Спікер Володимир Литвин буде наполягати на голосуванні по кожній поправці, яка внесена до проекту змін до закону про вибори президента, у разі його розгляду у сесійній залі.

Про це він сказав на прес-конференції, яка відбулася в ході робочої поїздки до Запорізької області, повідомляє прес-служба парламенту.

Литвин нагадав, що законопроект узгоджували між собою дві найбільші фракції, і з майже 470 поправок в ньому були враховані тільки ті, що їх влаштовують.

"Бо накидати на президентські вибори рейдерські схеми - це верх цинізму, якого допустити не можна. Бо коли уважно прочитати запропоновані зміни, стає зрозумілим, що люди, які їх писали, добре уявляли які будуть наслідки", - сказав він.

У якості прикладу спікер навів пропозицію політичних сил щодо того, аби рішення виборчої комісії приймалося не двома третинами від її складу, а двома третинами від присутніх на її засіданні.

Подив, на його думку, викликає і введення у закон такого визначення, як "уточнений протокол". "Виникає питання - що це таке: переписаний чи підроблений протокол", - зауважив Литвин.

На його переконання, "зміни до закону про вибори президента потребують особливої уваги: аж до того, що має бути серйозна розмова, якщо хочете - загальноукраїнське читання цього законопроекту".

Спікер пояснив, чому він наполягає на затвердженні змін до закону про вибори президента, якими зменшується до 90 днів термін виборчої кампанії: "Якщо зараз цього не зробити, 19 вересня стартує виборча кампанія за старим законом, протягом десяти днів ЦВК зобов’язана затвердити графік виборчої кампанії".

"Ініціатори суттєвої корекції виборчого законодавства розраховують на те, що навіть після того, як президент заветує зміни до закону про вибори президента в їхній редакції, їм вдасться подолати вето", - сказав Литвин.

"Але на той час, за умов початку виборчої кампанії, не буде часу уважно розглядати поправки та аналізувати зміни, які відбудуться у разі прийняття цього закону, і ці поправки можуть набути чинності у такому вигляді, бо їх проштовхнуть, для цього в них буде аргумент", - зазначив він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування