Литвин сподівається, що Ющенко ветує закон про Євро

Середа, 22 липня 2009, 14:41

Голова Верховної Ради Володимир Литвин очікує, що президент Віктор Ющенко ветує ухвалений парламентом закон щодо фінансування Євро-2012.

Про це спікер повідомив у середу на прес-конференції у Дніпропетровську, повідомляє УНІАН.

За словами Литвина, джерела збільшення відрахувань НБУ на фінансування підготовки об’єктів до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року "є досить суперечливими, бо обрізається Фонд гарантування вкладів трудящих, в який повинні йти відрахування з Нацбанку".

"При нерозумному підході це може привести до сплеску інфляції. Але рішення прийнято. Я чекаю на нього вето президента", - заявив Литвин.

При цьому голова ВР наголосив, що ситуація з фінансуванням підготовки до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року не покращиться, то "Євро-2012 залишиться для нас блакитною мрією".

За словами Литвина, підготовка до Євро-2012 в містах проводиться не завдяки, а всупереч державі.

Голова Верховної Ради визнав, що у Дніпропетровську відмінний стадіон, і "Євро-2012" надало б нового поштовху розвитку міста, але, "на жаль, сьогодні ситуація така, що потрібно намагатися, щоб у списку міст, які будуть приймати Чемпіонат, залишились ті міста, які є там на даний момент", - заявив Литвин.

Верховна Рада 1 липня прийняла Закон "Про внесення змін до законів "Про Державний бюджет України на 2009 рік" і "Про Національний банк України".

Документом збільшуються на 9,8 млрд. грн. - до 13,8 млрд. грн. зобов`язання Національного банку України в 2009 році з перерахування до держбюджету суми перевищення доходів Нацбанку над його витратами.

Вказані кошти пропонується направити на забезпечення належного виконання заходів щодо підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.powered by lun.ua