Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Дружина Гонгадзе хоче, щоб до справи залучили усіх, хто її розслідував

Четвер, 23 липня 2009, 09:21

Дружина журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава не очікує швидких зрушень у справі вбивства її чоловіка після затримання одного з підозрюваних у його скоєнні - колишнього начальника кримінальної розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача.

"Я не думаю, що зрушення відбудуться так швидко", - сказала вона у коментарі Радіо "Свобода".

"Звичайно, затримання і арешт генерала Пукача – це принципово важливий крок у цьому розслідуванні. Він, судячи з доказів, матеріалів справи і свідчень міліціонерів, які вже зараз відбувають покарання, безпосередньо брав участь у вбивстві і безпосередньо душив Георгія за допомогою цих міліціонерів... Тобто, він безпосередній убивця", - зазначила Мирослава Гонгадзе.

"Але, знову ж таки: він є виконавцем цього вбивства. Поки що питання замовника залишається відкритим. Якщо генерал Пукач назве замовників, тоді буде дуже важливим не просто назвати ці імена, а зібрати всю доказову базу, яка б могла допомогти і дати шлях для висунення обвинувачення замовникам цього вбивства", - наголосила вона.

Мирослава Гонгадзе зазначила, що за наявною інформацією, Пукач "визнав себе винним і дає свідчення, і каже, що замовники вбивства живі (можливо, не всі)".

"І тому я сподіваюся, що все залежить від професійності Генеральної прокуратури. Я вважаю, що дуже важливо, щоб слідча група Генеральної прокуратури була підсилена; дуже принципово, щоб до неї були залучені ті люди, які до цього розслідували цю справу (які були тими, хто передав матеріали до суду щодо трьох міліціонерів, тому що вони володіють великою кількістю інформації у цьому процесі). І якщо справді буде достатньо політичної волі, то будуть висунуті звинувачення замовникам", - вважає вона.

Водночас, на запитання, чи не вбачає вона зв’язку між затриманням Пукача саме зараз і тим, що незабаром в Україні стартує виборча кампанія, дружина Георгія Гонгадзе сказала:

"Я бачу зв’язок лише в тому, що вбивство Георгія – це політичний злочин і, що в цій справі замішано дуже багато політичних сил. І оскільки ці політичні сили сваряться між собою, це завжди було засобом для того, щоб відкрити і оприлюднити нову інформацію у цій справі. Тому цей політичний зв’язок спостерігається дуже конкретно".

"Чи було це зроблено спеціально сьогодні, тому що почався політичний процес – сказати не можу. Але те, що це справа політична – однозначно, і що вона вплинула, впливає і вплине на результати президентських виборів – це теж однозначно", - додала вона.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування