Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Томенко хоче захиститися від участі у виборах психічно неврівноважених

Четвер, 23 липня 2009, 14:04

Заступник голови Верховної Ради, один з лідерів Блоку Юлії Тимошенко Микола Томенко наполягає на необхідності збільшення суми грошової застави для кандидатів у Президенти, що за чинним законодавством становить 500 тис. гривень.

Про це Українським Новинам повідомила його прес-служба.

На думку віце-спікера, якщо розмір застави буде збільшений хоча б у кілька разів, це убезпечить від участі у виборах психічно неврівноважених і технічних кандидатів.

"Сума повинна бути такий, щоб у політично божевільних і неадекватних людей не було можливості бути причетними до президентської кампанії", - сказав він.

Томенко вважає, що його пропозиція досить реалістична й коректна.

"Хоча б 10 кандидатів будуть здатні забезпечити склад виборчих комісій, а якщо застава не буде збільшена, тоді тих 30-40 претендентів, які обов'язково зареєструються в такому разі, не зможуть цього зробити, що спричинить проблеми в проведенні виборчої кампанії", - пояснив він.

Віце-спікер нагадав, що зміни до закону про вибори Президента будуть розглядатися Радою на позачерговій сесії 24 липня.

Як відомо, у травні Томенко запропонував парламенту збільшити заставу, яка вноситься партіями, які висунули кандидата на пост президента, або самими кандидатами в спеціальний фонд Центральної виборчої комісії на 9,5 млн. гривень, з 0,5 до 10 млн. гривень.

Голова Комітету виборців Олександр Черненко вважає за доцільне збільшення грошової застави для кандидатів у Президенти в 2-3 рази з 500 тис. до 1-1,5 млн. гривень.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування