Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Ющенко: Помісна православна церква - не абстрактне питання

Субота, 25 липня 2009, 22:53

Президент Вiктор Ющенко вважає справою історичної ваги створення в Україні єдиної помісної православної церкви.

Про це він сказав у своєму привітанні з нагоди Дня хрещення Київської Русі.

"Я вірю, що великою історичною правдою і справедливістю для України стане утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви", - сказав Ющенко.

"Це - не абстрактне питання. Це - справа єдності нашого духовного життя і всього суспільства. Це - рідний дім для всіх православних християн України", - додав вiн.

При цьому президент підкреслив, що держава не втручається у церковні питання, "але держава, яка дорожить єдністю свого народу, не може стояти осторонь".

"На продовження і розвиток діалогу сподіваємося під час пастирського візиту в Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила", - зазначив вiн.

"Упевнений, що шлях до мети ми пройдемо з гідністю і твердою вірою", - сказав президент.

Вiн також висловив вдячнiсть від імені держави предстоятелям українських церков візантійської традиції: патріархові Київському і всієї Русі-України Філарету, митрополитові Київському і всієї України Володимиру, митрополитові Київському і всієї України Мефодію, Главі Української Греко-Католицької церкви кардиналові Любомиру Гузару.

"Я дякую їм за архіпастирську мудрість, міжконфесійний мир і злагоду в нашому суспільстві", - сказав Ющенко.

"Вітаю зі святом усіх українських християн і, безумовно, всіх громадян України, незалежно від релігії, конфесії чи переконань", - зазначив вiн.

Як вiдомо, 27-го липня в Україну з вiзитом прибуває Патрiарх Московський i всiєї Русi Кирило.

Напередоднi вiн заявив, що вважає неактуальними заклики низки українських полiтичних i громадських дiячiв до створення в Українi помiсної православної церкви, оскільки вона в Україні вже і так існує.

"Я не просто в цьому переконаний, я i богословськи, i канонічно стверджую, що це так. Цiєю Церквою є Українська православна церква" Московського патрiархату", - заявив патрiарх.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування