Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Клінтон вирішила підкорегувати Байдена

Понеділок, 27 липня 2009, 11:52

Держсекретар США Гіларі Клінтон, коментуючи в неділю в телеінтерв'ю різкі зауваження віце-президента Джозефа Байдена щодо Росії, заявила, що Вашингтон розглядає Росію як велику державу і зацікавлений у її процвітанні.

Адміністрація, за її словами, не вважає, що має перевагу у відносинах з Росією.

"Ми розглядаємо Росію як велику державу", - сказала Клінтон NBC News.

"Усі країни зіштовхуються з викликами. У нас - свої виклики, у Росії - свої. Є низка питань, які Росія має вирішувати сама. Росіяни знають, що в нас є постійні питання щодо деяких елементів їхньої політики, у них - постійні питання щодо деяких наших", - сказала вона.

Клінтон високо оцінила співробітництво з Росією з питань боротьби з екстремізмом, а також щодо Ірану і Північної Кореї.

Клінтон дала тим самим зрозуміти, що США як і раніше є прихильниками ідеї "перезавантаження" двосторонніх відносин.

Днем раніше Байден в інтерв'ю The Wall Street Journal заявив, що російська економіка "видихається", і припустив, що це призведе до поступок з боку Росії в питаннях національної безпеки.

"Реальність така, яка вона є для Росії. У них скорочується чисельність населення, у них економіка, що занепадає, у них банківська система і структура (економіки), що, швидше за все, не зможуть устояти в наступні 15 років. Росія в ситуації, коли мир навколо них міняється, і вона чіпляється за щось у минулому, що не є стійким", - сказав Байден.

Він вважає, що економічні проблеми - це одна з причин того, чому Москва переосмислила свої міжнародні інтереси і готова обговорювати скорочення арсеналу ядерних озброєнь. На його думку, російське керівництво поступово починає усвідомлювати зниження глобальної ролі Росії.

Помічник президента РФ Сергій Приходько сказав, що висловлення Байдена викликали повне здивування в керівництва РФ.

На думку Приходька, критичні заяви на адресу Росії Байдена, зроблені на тлі сталої конструктивної атмосфери в двосторонніх відносинах, порушують питання про те, хто дійсно в США визначає зовнішню політику.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування