Питання розколу в українському православ’ї на Синоді обійшли

Понеділок, 27 липня 2009, 16:10

Питання подолання розколу в українському православ’ї на засіданні Священного Синоду Російської православної церкви у Києво-Печерській Лаврі не обговорювалося.

Про це заявив голова Синодного інформаційного відділу РПЦ Володимир Легойда, повідомляє УНІАН.

За його словами, насамперед було вирішено питання кількісного складу міжсоборної присутності РПЦ і положення міжсоборної присутності.

Окрім того, було встановлено статути двох синодних відділів – Синодного відділу із взаємодії церкви і суспільства і Синодного інформаційного відділу РПЦ. Також затверджено Статут загальноцерковної аспірантури РПЦ.

Легойда відзначив, що Синод заслуховував заяву Святійшого патріарха Кирила про продовження діалогу з ЮНЕСКО.

На засіданні було схвалено створення консультативної групи релігійних лідерів високого рівня при гендиректорі ЮНЕСКО.

Синод заслуховував повідомлення патріарха Кирила про візит в ряд єпархій Російської Православної Церкви.

Серед рішень Синоду - зміни складу синодно-богословської комісії УПЦ. При цьому було заслухано заяву експертної ради з питань економіки і етики.

Також було заслухано заяви експертної ради, і було підтримано важливість дискусії, запропонованої експертною радою, пов`язаної із заявами з приводу світової кризи.

Зокрема, в заяві наголошується те, що криза має етичне коріння, і вихід з кризи неможливий без розв’язання етичних проблем.

Окрім того, було заслухано заяву патріарха про зустріч провідних релігійних лідерів Росії з президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Засідання вперше пройшло в Києві. Воно було робочим. Попередній Синод проходив в Санкт-Петербурзі.powered by lun.ua